Przenośne urządzenie do testów penetracyjnych

W październiku tego roku na rynku pojawi się bardzo ciekawe urządzenie przeznaczone dla osób przeprowadzających testy penetracyjne w ramach audytów IT. Wynalazek nazywa się Silica i będzie produkowany przez firmę Immunity, specjalizującą się w produktach wspomagających budowę bezpiecznej infrastruktury informatycznej.

Silica jest urządzeniem z rodziny PDA, posiadającym łączność Wi-Fi oraz Bluetooth. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w zestaw 150 exploitów. Autorzy pomysłu uważają, że wykorzystując ich produkt łatwiej będzie symulować ataki wykorzystujące znane luki w badanych systemach.

Głównym sukcesem Silici ma być elastyczność, mały rozmiar oraz wyprofilowanie urządzenia pod konkretne zastosowania. Dave Aitel - specjalista z firmy Immunity stwierdził:

"Dzięki temu maleńkiemu urządzeniu będziesz w stanie w prosty sposób zeskanować wszystkie maszyny we wszystkich dostępnych sieciach bezprzewodowych, automatycznie sprawdzić udostępniane zasoby, ściągnąć wszystko co wzbudzi twoje zainteresowanie a następnie schować urządzenie do kieszeni".