Polsat i TVN walczą z piratami

Internet stał się poważnym zagrożeniem dla stacji telewizyjnych. Przekonały się o tym Polsat i TVN, które walczą w amerykańskim sądzie z popularną wśród polonusów telewizją internetową - pisze Gazeta.pl.

Jerry Kozlowski z Arlington Heights w stanie Illinois wpadł na prosty pomysł na biznes: nagrywał programy telewizyjne nadawane w Polsacie, TVP czy TVN, po czym umieszczał je na stronie internetowej www.telewizjaplus.com. Zainteresowanym sprzedawał kod dostępu do serwisu za kilkunastodolarowy miesięczny abonament. Podobnie robili Cezary Lesniewski oraz Michael Konarski. Dwójka przedsiębiorców, również ze stanu Illinois, założyła konkurencyjną witrynę www.polskawizja.com.

"Gazecie" udało się dotrzeć do pozwów złożonych w maju przez dwie największe polskie stacje komercyjne w sądzie okręgowym w Chicago. Stację TVN reprezentuje kancelaria prawnicza Bell, Boyd & Lloyd z Chicago, natomiast Polsat zatrudnił firmę Deutsch, Levy & Engel. Na celowniku nadawców znalazły się zarówno Polska Wizja, jak i Telewizja Plus, których właścicielom polskie stacje zarzucają nielegalną dystrybucję swoich programów telewizyjnych.

Źródło: Gazeta.pl