Policja zatrzymała Łukasz S., 22-latka z Wrocławia. Za atak na stronę premier.gov.pl?

"Możemy potwierdzić, że w związku z podejrzeniem o przestępstwo komputerowe, wczoraj wieczorem we Wrocławiu zatrzymano 22-letniego mężczyznę" - powiedział Patryk Patrykowski z Dolnośląskiej Policji.

Przypomnijmy, że wczoraj Happyninjas opublikowała dane Łukasza S. twierdząc, że wraz z kolegami tworzy grupę hakerską Polish Underground, która stała za włamaniami na stronę Donalda Tuska (www.premier.gov.pl).

"Mamy po prostu ich dość i _demaskujemy_ ich z całą świadomością. Idiotyczne podmiany stron nie robią na nas żadnego wrażenia, ale kradzieże pieniędzy ze stron w internecie, na których być może zakupy robią nasi bliscy nie zostaną zostawione same sobie. Nie wspominając już o e-terroryźmie w postaci ataków na strony rządowe. Koniec pozerki oraz lansu, panowie. Poza tym, "walczycie o wolność słowa w internecie" sprzeciwiając się ACTA? My też - dlatego wszystko będzie jawne i ten dokument zobaczy sporo osób, bo informacja ma być wolna." - tłumaczą w specjalnym oświadczeniu.

Warto zobaczyć:
- Strona premier.gov.pl zaatakowana przez "Polish Underground"

Odpowiedzi

No Avatar
Anonim (niezweryfikowany) on 27.01.2012, 12:55
Tak to jest jak ktoś wyśmiewa Anonimowych w swoim ataku a brakuje mu ich podstawowego atutu - anonimowości.

No Avatar
Anonim (niezweryfikowany) on 27.01.2012, 15:10
Wiecie co? Dla mnie kablowanie jest równe braku honoru. HappyNinjas jak dla mnie to jest Wstyd. To moje zdanie...

No Avatar
Anonim (niezweryfikowany) on 27.01.2012, 21:13
Jaki brak honoru, człowieku puknij się w czoło! Gdy zobaczysz że ktoś okrada staruszkę na ulicy też nie zawiadomisz policji, nie pomożesz jej? Palanty łamią prawo, kradną i rozprowadzają prochy i ty mówisz o honorze? Jak dla mnie to ty przynosisz wstyd całemu narodowi, a największy swojej matce! m0l

No Avatar
X4d1 (niezweryfikowany) on 28.01.2012, 22:05
Przecież HappyNinjas znani są z tego, że atakują złodziejskie serwery i zwalczają tych złych. Zrobili to co uznali za słuszne. ACTA samo w sobie niesie niebezpieczeństwo ale też może wnieść sporo dobrego (chociazby w rozwój rodzimego rynku informatycznego i pracy). Oprócz pytania komu zależy na ratyfikowaniu ACTA nalezy postawić pytanie komu jest ona nie w smak. Czy tylko chodzi o wolność i prywatność czy tez o kasę, którą trzepie lobby ciągnące profity z transferu danych. IMHO za kampanią Anonymous stoją duże pieniądze. Jest zbyt profesjonalnie przeprowadzona medialnie i socjotechnicznie.

No Avatar
Anonim (niezweryfikowany) on 28.01.2012, 14:51
spokojnie, to tylko propaganda, raz ze w tej chwili sa 2 rozne wersje rozmowy z irca, a dwa zaraz po zlamaniu hasla byl w necie zrzut z innej rozmowy, i o ile nie ma dowodow ze tamten byl prawdziwy, dziwne jest to ze ten ma 2 wersje i najpierw byly informacje o 20 i 21latku a teraz nagle 22

No Avatar
HappyNinjas (niezweryfikowany) on 29.01.2012, 23:12
Oni są jak policja hackerów w internecie. Fir3 (Łukasz S.) jest znany z ataków na internetowe sklepy i miał już na swoim koncie zawiasy. Tak jak to napisali nie wyobrażają sobie ,że okrada konta z któych być moze korzysta ktoś z naszej rodziny czy my sami.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.