Podsumowanie Confidence 2010

confidence 2010I Dzień konferencji

Pierwszy wykład dotyczący TOR-a oraz filtrowania Internetu poprowadził znany wszystkim Jacob Appelbaum. Przez cały dzień mogliśmy wysłuchać wielu interesujących prelekcji dotyczących bezpieczeństwa systemów Microsoft Windows, zabezpieczeń oprogramowania, phishingu, PKI oraz bezpieczeństwa telefonii komórkowych. Pierwszy dzień konferencji zakończył Dan Kaminsky, który zaprezentował obecne zagrożenia w światowej sieci World Wide Web.

Jak można było się przekonać CONFidence to nie tylko wykłady, to także całodzienna impreza, mnóstwo atrakcji oraz możliwość bardziej luźniej dyskusji w kuluarach. Przez cały dzień można było spróbować swoich sił na konsolach PS3 oraz WII. Dodatkową atrakcją były także gry RETRO, których bogatą historię mogliśmy poznać w trakcie wieczornego wykładu.

W trakcie konferencji CONFidence można było również wziąć udział w konkursie Crackme. Najlepszym wystarczyły cztery godziny na rozwiązanie problemu postawionego przez Złotego sponsora konferencji – firmę ESET. Drugi konkurs firmy ESET został przedłużony do końca czerwca. Szczegóły można znaleźć na stronach CONFidence.

Po pierwszym dniu konferencji odbyła się impreza integracyjna w Kinie Kijów. Atrakcją wieczoru był FORTI-Tour czyli spacer po pubach. Uczestnicy mieli do zwiedzenia 3 sąsiednie puby, po czym mieli dotrzeć spowrotem do Kijów-Centrum. W każdym miejscu czekało na nich darmowe piwo, po warunkiem, że znali odpowiedź na pytanie dotyczące firmy Fortinet. Zaraz przed północą odbyło się Powerpoint Karaoke, które poprowadziła Ela Jasińska. Ideą Powerpoint Karaoke jest przeprowadzenie krótkiej prezentacji na nieznany wcześniej temat, kompletnie bez przygotowania. Prelegentom gratulujemy kreatywności i pomysłowości oraz dziękujemy za dostarczenie nam dużej dawki śmiechu.

II Dzień konferencji

Po krótkiej i nieprzespanej nocy rozpoczął się drugi dzień konferencji. Na wszystkich uczestników czekała woda mineralna oraz specjalistyczna pomoc medyczna. Drugi dzień to kolejne ciekawe tematy wykładów i warsztatów, które dostarczyły uczestnikom dużej ilości informacji o zabezpieczeniach w IT lub też ich braku. Prelekcje dotyczyły sieci WLAN, inżynierii wstecznej, bezpieczeństwa IPv6, luk w zabezpieczenia systemu Windows oraz hackowania gier. O wysokim poziomie wykładów świadczyła duża liczba uczestników konferencji, którzy zostali aż do samego końca. Ostatnim etapem było losowanie nagród. Szczęśliwym zwycięzcom również serdecznie gratulujemy. Nieoficjalne zakończenie konferencji czyli Game Over Party odbyło się w jednym z krakowskich pubów. Zdjęcia z konferencj pojawią się już niedługo na stronie: http://picasaweb.google.com/PROIDEAconferences.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.