Oszuści tworzą fałszywą stronę Interpolu

Internetowi oszuści tym razem po prostu przeszli samych siebie tworząc własną wersję strony Interpolu. Wszystkie informacje znajdujące się na fałszywej stronie skopiowane są z prawdziwej strony Interpolu, więc całość prezentuje się dość wiarygodnie.

Zmienione zostały tylko dane kontaktowe by zainteresowane osoby próbując wysyłać informacje do Interpol, tak naprawdę przysyłały je oszustom. Oznacza to, że mogą oni próbować wyłudzić od ludzi informacje w bardzo różny sposób. Domena została już wykorzystana do wysyłania wiadomości nakłaniających do wpłacania pewnej sumy pieniędzy na podane konto by w niedalekiej przyszłości zyskać więcej.

Stanowisko Interpolu jest następujące: "Jeśli otrzymasz wiadomość e-mail od kogoś podającego się za pracownika Interpolu kto prosi o przelanie pieniędzy na jakieś konto lub, że Interpol musi interweniować w kwesti przelewania dużych sum, potraktuj to jako fałszywą wiadomość".

Strona ponoć zarejestrowana została w Wielkiej Brytani ale podany adres kontaktowy jest fałszywy. Na domiar złego, serwery na których hostowana jest strona znajdują się w Chinach co może utrudnić władzom jej zamknięcie.