Opublikowano kod spyware na Blackberry

Veracode wypuścił dzisiaj specjalny kod na Blacberry będącym symbolicznym wezwaniem do badania nad zwiększeniem ochrony tego systemu, który ich zdaniem jest bardzo podatny na problemy ze spyware.

"Piaskownica" (ang. sandbox) Blackberry powstrzymuje malware od dostania się od systemu operacyjnego i jest w tym efektywna twierdzi Tyler Shieldds - starszy badacz w laboratorium Veracode i autor kodu spyware. Blackberry jest jednym z lepszych systemów operacyjnych dla smartphonów ale w z jego "piaskownicy" można kraść dane.

Kod nazywa się TXSBBspy i ma pokazać jak prosto jest to zrobić. To znaczy przy pomocy tego kodu zdalnie odebrać całą zawartość telefonu przez e-mail i monitorować na żywo wszystkie wiadomości.

Shields twierdzi, że jego celem jest zainspirowanie "wezwania do broni" aby uśmielić badania nad bezpieczeństwem Blackberry i aby lepiej było objaśnianie co robią aplikacje na Blackberry przez zaimplementowaniem ich. Co biorąc pod uwagę sytuację w której aktualizacja (wprowadzona przez Etisalat) zauważona dzięki znacznemu zmniejszeniu żywotności baterii miała przesyłać kopię całej komunikacji na ich serwer.

Źródło:
[i]www.networkworld.com[/i]

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.