Nowy algorytm szyfrujący Al-Kaidy...

Na jednym z forów Internetowych, które jest związane z Al-Kaidą ukazała się informacja, że zakończono prace nad nową wersją algorytmu szyfrującego, przeznaczonego dla użytkowników tego forum, znanego jako 'Sekret Mudżahedina', teraz v2.

Autorzy kodu, którzy pozostają anonimowi, twierdzą, że wersja druga aplikacji jest o wiele bardziej bezpieczna od poprzedniej.

Wypowiada się w tej kwestii Paul Henry, specjalista z firmy Secure Computing: "Pierwsze wydanie Mujahideen Secrets wykorzystywało niezbyt dobry algorytm szyfrujący, było słabo zaprojektowane i łatwo było je złamać. Jeszcze nie miałem okazji zbadać wersji 2.0, ponieważ do jej pobrania niezbędne jest podanie hasła - jestem pewien jednak, że mogła ona zostać daleko poprawiona"

Portal, na którym umieszczono nową wersję "Sekretów Mudżahedina" - Al-Ekhlaas - jest jedną z najczęściej odwiedzanych witryn przez ludzi sympatyzujących z radykalnymi Islamistami. Ciekawość, budzi też fakt, że jak donosi Secure Computing strona jest serwowana przez jedną z amerykańskich firm hostingowych, która mieści się na Florydzie. Firma ta, póki co wstrzymuje się od oficjalnych komentarzy.

Realizacja: SIPLEX Studio