Nowe błędy w Viście?

Specjaliści z amerykańskiej firmy Determina wykryli kilka niebezpiecznych błędów w zabezpieczeniach systemu Windows Vista. Szczegółowych informacji na temat luk na razie nie podano - wiadomo jednak, wśród nich znajdują się błędy krytyczne.

Alexander Sotirov z Determina ujawnił, że jeden z błędów umożliwia skuteczne zaatakowanie komputera poprzez odpowiednio zmodyfikowaną stronę WWW (wyświetlenie jej w przeglądarce wywoła błąd przepełnienia bufora i pozwoli na nieautoryzowane uruchomienie dowolnego kodu - np. konia trojańskiego). Inny, równie poważny, błąd znaleziono w przeglądarce Internet Explorer 7.

Informacje o nowych błędach przekazano już pracownikom Microsoftu - są one w tej chwili analizowane. Na razie koncern oficjalnie potwierdził istnienie tylko jednej z owych luk - chodzi tu o niezbyt poważny błąd, umożliwiający użytkownikowi o niskich przywilejach uzyskanie dostępu do danych użytkownika o wyższym statusie.

Przedstawiciele Microsoftu zapowiadają też, że w razie potwierdzenia się informacji o błędach firma przygotuje i udostępni użytkownikom odpowiednie uaktualnienia.

Źródło: IDG