Nowa wersja HTTP została ukończona. Będzie bezpieczniej, szybciej i stabilniej

Dobre wiadomości dla użytkowników Internetu!. Nowa wersja HTTP została wreszcie ukończona. Mark Nottingham, członek zarządu IETF, poinformował ostatnio na swoim blogu o zatwierdzeniu specyfikacji HTTP 2.0. Teraz przechodzi ona ostatnie stadium sprawdzenia i oceny.

NAJWIĘKSZA ZMIANA W HTTP OD 16 LAT

HTTP lub Hypertext Transfer Protocol, jest jednym ze standarów stron Internetowych. Ten protokół zarządza połączeniami pomiędzy komputerem użytkownika a serwerem, na którym umieszczona jest strona. HTTP/2  jest po prostu aktualizacją protokołu, jedną z ważniejszych od 1999 roku. Oznacza to, że będzie to jedna z poważniejszych zmian od 16 lat, która ma zmienić Internet.

CZYM JEST HTTP/2?

HTTP/2 ma wyświetlać strony internetowe szybciej, pozwalając użytkownikowi na przeglądanie większej ich ilości, kupowanie więcej rzeczy i przeszukiwanie Internetu znacznie szybciej niż dotychczas. HTTP/2 jest oparty na protokole SPDY, stworzonym przez Google w 2009 i używanym przez wyszukiwarkę Chrome, Firefox, Internet Explorer i wiele stron takich, jak: Facebook i oprogramowanie dostarczające strony internetowe. SPDY (zwyczajowo nazywany "speedy") był zaprojektowany, aby przyśpieszyć ładowanie się stron. Zarówno SPDY i HTTP/2 pozwalają na otwieranie wielu stron w obrębie jednego połączenia.

WYSZUKUJ SZYBCIEJ

HTTP/2 nie zastąpi tradycyjnych stron internetowych, ale pomoże im ładować się szybciej i łatwiej. “HTTP/2 ma współdziałać z istniejącą siecią. Wyzwanie polegało na przystosowaniu standardowego HTTP do lepszej pracy bez zmiany protokołu – napisał Nottingham na swoim blogu w poprzednim miesiącu.

SZYFROWANIE

Dzięki HTTP 2.0 pojawia się kolejna szansa - szyfrowanie. Początkowo planowano rozbudowanie technologii TLS, ale zrezygnowano z tego z powodu zbyt dużych nakładów pracy. Jednakże twórcy Firefox i Chrome nie chcieli poprzeć HTTP/2 dopóki nie powrócono do tego pomysłu.

DOSTĘPNOŚĆ HTTP/2

Chrome i Firefox zamierzają wprowadzić HTTP/2 na początku 2016 roku.

Źródło: thehackernews.com
Zdjęcie: [1]

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.