Niebezpieczne karty płatnicze?

26 - letni absolwent University of Virginia - Karsten Nohl wywołał konsternację, informując na Chaos Communications Congress, że wraz z dwoma kolegami z Niemiec złamał zabezpieczenia jednego z układów RFID, narażając na niebezpieczeństwo miliony użytkowników kart kredytowych.

Firma NXP Semiconductors, producent układu twierdzi, że doszło tu do przekłamania. "Kość ta to jeden z przedstawicieli dużej rodziny układów scalonych używanych w kartach bezkontaktowych. Nie jest jednak - jak błędnie poinformowano podczas prezentacji - używana w bankowości czy do zabezpieczeń samochodów" - czytamy w oświadczeniu firmy. - "Układ ten jest niemal wyłącznie wykorzystywany w kartach stanowiących elektroniczne bilety komunikacji miejskiej oraz w kartach dających dostęp do budynków".

Nohl mówił, że wspomniany przez niego chip można spotkać w kartach płatniczych.

"Nie jest on w ogóle używany w żadnych kartach kredytowych czy debetowych. Wykorzystywany jest w systemach transportowych i jest bardzo słabo zabezpieczony. Nie wsadza się tego samego układu do elektronicznego biletu i do karty kredytowej" - mówi NXP.

Źródło: ArcaBit