Międzynarodowy Dzień Kobiet - Zakupy online bez ryzyka

Kaspersky Lab Polska opublikował w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowy artykuł pt. „Terapia zakupowa bez ryzyka”. Artykuł w przystępnym języku tłumaczy zagrożenia związane z zakupami online.

Celem Międzynarodowego Dnia Kobiet, obchodzonego 8 marca, jest promowanie równych praw kobiet. Idea równouprawnienia nadal nie dotarła do wszystkich miejsc na świecie, ani nie przeniknęła wszystkich aspektów życia codziennego, mimo to 8 marca to dla kobiet okazja, aby zrelaksować się i sprawić sobie jakiś miły upominek. Pobyt w ośrodku spa, prezent lub krótka przerwa spędzona na wygrzewaniu się w słońcu – wszystkie te przyjemności można zamówić i zorganizować online.

dzien_kobiet.jpg

Podczas wirtualnego wypadu na zakupy można kupić wszystko. Musimy jednak pamiętać, że kradzież torebki w realnym świecie ma swój odpowiednik w cyberprzestrzeni. O ile przeważająca większość cyfrowych zakupów przebiega bezproblemowo, próby oszustw i ataki internetowe zdarzają się często. Chociaż niektórym z nich można zapobiec przy odrobinie zdrowego rozsądku, w przypadku innych nie obędziemy się bez odpowiedniego oprogramowania bezpieczeństwa. Zawieranie transakcji przez Internet bez posiadania ochrony w nadziei, że nic się nie stanie, to pewna recepta na kłopoty.

Artykuł:

- Informuje o zagrożeniach związanych z zakupami online;
- Przedstawia poprawny sposób korzystania z internetowych portali aukcyjnych;
- Ostrzega o zagrożeniach związanych z dokonywaniem rezerwacji online;
- Przypomina ogólne środki bezpieczeństwa korzystania z Internetu.

Pełny artykuł można znaleźć w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab: http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=590.

Źródło: Kaspersky Lab Polska

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.