Microsoft nie naprawi Windows 98 & Windows Millenium

Poważny błąd w Windows 98 i Windows Millenium nie zostanie naprawiony ponieważ mogło by to uniemożliwić prawidłową pracę wielu aplikacji. Błąd związany jest z Windows Explorer i może doprowadzić do przejęcia kontroli nad komputerem.

Aktualizacje zostały opracowane dla systemów Windows Server 2003, Windows XP jak również Windows 2000, natomiast w pozostałych systemach operacyjnych zdaniem koncernu poprawki są niewykonalne. ?Wprowadzenie aktualizacji w tych systemach wymagałoby ingerencji w zbyt wiele krytycznych składników jądra systemu. Po dokonaniu tak istotnych zmian nie było by żadnej gwarancji poprawnego funkcjonowania wielu aplikacji.? poinformował Microsoft.

Jakie jest więc rozwiązanie dla użytkowników posiadających zagrożone systemy? Microsoft proponuje blokowanie firewallem ruchu TCP z portem 139. Koncern najwięcej problemów z aktualizacją poprawiającą błąd odnotował z Windows XP w wyniku problemów z działaniem wielu aplikacji, takich jak na przykład Hewlett-Packard Share-to-Web oraz starszych sterowników graficznych kart opartych na nVidia.

Fakt bierności Microsoft przy wspieraniu swoich starszych systemów jest oczywisty. Od wielu lat aktualizacje publikowane są tylko na błędy uważane za krytyczne. Na 11 lipca planowane jest udostępnienie ostatnich aktualizacji. Wsparcie systemów Windows XP z SP1 kończy się z dniem 10 października. Jaki jest wniosek? Wygląda na to, że Microsoft woli skupić się na ulepszaniu oraz dobrej funckjonalności nowych produktów zamiast tracić czas i pieniądze na podtrzymywanie starych, z których profity są coraz mniejsze.

Źródło: ZDNet

Realizacja: SIPLEX Studio