Microsoft inwestuje w oprogramowanie wirtualizacji

Koncern Microsoft planuje rozszerzyć swoją linię produkcyjną o nowe technologie testowanego oprogramowania "hipervisor", rozwijanego pod nazwą Viridian, którego wydanie planowane jest na drugą połowę roku po oficjalnej premierze Longhorn.

Firma pracuje również nad oprogramowaniem zarządzania systemami wirtualnymi, rozwijanego pod nazwą Carmine. Wersja beta pojawi się w ciągu 90 dni, natomiast debiut i oficjalna publikacja narzędzia również planowana jest na drugą połowę 2007r.

Obecne standardy wirtualizacji Microsoft obejmują uruchamianie wielu systemów Windows jednocześnie, natomiast nowe prace Softricity skupiają się przede wszystkim na rozwoju wirtualizacji wielu aplikacji. Narzędzia firmy, pozwalają wirtualizować uruchamiane w systemie Windows aplikacje, takie jak Microsoft Office, celem centralnego zarządzania i współdzielenia przeznaczonego np. dla zdalnych pulpitów.

Wirtualizacja odnosi się bezpośrednio do możliwości uruchomienia oraz symulowania wielu systemów operacyjnych w tym samym czasie na jednej maszynie, wdrażana jest celem efektywniejszego wykorzystania komputerów. Microsoft zdecydowanie ustępuje w tej dziedzinie pola rywalom takim jak Intel Advanced Micro Devices, czy chociażby liderowi na rynku VMware, który wraz z projektem Xen zdecydowanie deklasuje Microsoft na tej płaszczyźnie.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.