Łatanie Windows Vista

Microsoft udostępnił kilka poprawek dla systemu Windows Vista. Żadna z nich nie jest związana z bezpieczeństwem - zadaniem uaktualnień jest rozwiązanie kilku zgłoszonych przez użytkowników problemów z systemem. Najważniejszą z nich jest łatka dotycząca błędnej współpracy z iPodem, przenośnym odtwarzaczem multimedialnym firmy Apple.

HACK.pl

Poprawka związana z iPodem rozwiązuje problem opcji bezpiecznego usuwania sprzętu w Viście w przypadku korzystania z iPoda. Po odmontowaniu sprzętu przy podłączonym odtwarzaczu, pliki na nim ulegały uszkodzeniu.

Kolejne uaktualnienie dla Visty usuwa błąd, który w pewnych okolicznościach prowadził do uszkodzenia plików graficznych w formacie RAW, skopiowanych z aparatu Canon EOS-1D.

Trzeci patch rozwiązuje problem z wyświetlaniem obrazu na ekranie telewizora, zaś czwarty - usuwa problem polegający na automatycznym przechodzeniu systemu w stan uśpienia podczas trwania połączenia PPP.

Ostatnia poprawka przeznaczona jest dla aplikacji Microsoft Windows Customer Experience Improvement Program (CEIP), czyli opcjonalnego programu analizującego, jak użytkownicy korzystają z Visty.

Udostępnione właśnie uaktualnienia dostępne są za pośrednictwem systemu Microsoft Update.

Źródło: PC World Komputer, CNET News.com