Kilka godzin do premiery Visty i Office 2007! - Zobacz to na żywo!

Jeszcze dzisiaj o godzinie 22:45 (co wynika z różnicy stref czasowych pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi) rozpocznie się transmisja na żywo z oficjalnej premiery systemu Windows Vista i pakietu Office System 2007. Odbędzie się ona w Nowym Jorku na słynnym Times Square, a uroczystość otworzy sam Bill Gates.

W dniu dzisiejszym ruszy machina marketingowa pod hasłem "Wow starts now", nieco przypominająca to, co działo się podczas premiery Windows 95. Wówczas przed sklepami o północy po nowy system operacyjny ustawiały się kolejki, a kampanię wspierał jeden z przebojów Rolling Stones "Start me up". Teraz w telewizyjnych reklamówkach Visty wystąpi LeBron James, jeden z najlepszych amerykańskich koszykarzy.

To będzie mój pomnik dla ludzkości - tak o nowych Windows mówi Bill Gates. Dzisiaj Gates będzie gościem popularnego programu "Daily Show with Jon Stewart" w stacji Comedy Central.

Jednym z głównych celów Microsoftu przy projektowaniu Visty była poprawa nadszarpniętej reputacji - koncern często krytykowany jest za dziurawe oprogramowanie. Nowości związane z bezpieczeństwem w nowym systemie opisałem w skrócie w artykule Bezpieczniejsza Vista

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy, aby dołączyli do sporego grona internautów oglądających to wydarzenie na żywo. Transmisja będzie wyświetlana za pośrednictwem multimediów strumieniowych.

Microsoft przygotował trzy wersje strumienia: dostosowane do łącz o przepustowości:

100 kbit/s

220 kbit/s

500 kbit/s

Przed instalacją Visty warto skorzystać z programu Windows Vista Upgrade Advisor. Program sprawdzi, czy parametry komputera pozwolą na zainstalowanie Visty i jej bezproblemowe uruchomienie, podpowie też, z jakimi sterownikami czy z zainstalowanymi już programami możemy mieć problemy po przejściu na Vistę.

Źródło: Microsoft, WSS, Gazeta.pl