Hack.pl - co w nowym roku?

Drodzy czytelnicy!

Po wielu zawirowaniach i trudnych momentach dla serwisu hack.pl, kończymy ten rok w doskonałych nastrojach. Ten rok to trzykrotny wzrost oglądalności w zestawieniach miesiąc do miesiąca i rok do roku. Pomimo tak szybkiego wzrostu planujemy dalszy rozwój i dalsze zmiany w serwisie. Od 1 stycznia wdrożonych zostanie kilka zmian funkcjonalnych, o które prosiliście i które adresowaliście na forum lub bezpośrednio do naszych developerów.

Blog hack.pl – to system, w którym będziecie mogli zakładać blogi w ramach projektu hack.pl, oczywiście jego tematyka musi oscylować wokół zagadnień informatycznych. Blogi będą widoczne pod adresem: http://hack.pl/blog/login i promowane będą z głównej strony serwisu.

Na dobre powrócą komentarze pod newsami - zintegrowaliśmy system komentarzy z bazą użytkowników forum i aby komentować aktualności trzeba będzie się uprzednio zarejestrować. Mamy nadzieję, że zmniejszy to liczbę „anonimowych bluzgaczy” przez których musieliśmy ograniczyć funkcjonalność komentowania.

Reorganizacji ulegnie menu główne, większość rzeczy przeniesione zostanie do nowego działu „Baza Wiedzy”, które mamy nadzieję będzie kopalnią informacji z tematyki hacking/security. Dzięki temu, menu stanie się bardziej czytelne i przyjazne dla odwiedzających. Z prawej strony serwisu znikną sekcje „najciekawsze w bugtraq” oraz „najciekawsze aspekty prawne” – w ich miejsce pojawi się „10 najnowszych wątków na forum” i linki do najciekawszych blogów.

Od stycznia planujemy również dodać dział „Filmy” z bardzo ciekawymi materiałami edukacyjnymi, które dostępne będą tylko w serwisie hack.pl. To wszystko już od nowego roku.

Z tego miejsca chciałem podziękować wszystkim osobom z redakcji serwisu, szczególnie Michałowi Semeniukowi (większość zmian technicznych w serwisie to owoc jego pracy), Mateuszowi Stępniowi, Michałowi Bućko, Tomaszowi Miklasowi oraz Aleksandrowi Borowskiemu za ich codzienną ciężką pracę i wkład w rozwój serwisu.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do współpracy.

Korzystając z okazji życzę wszystkim wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w nowym roku.

Tomasz Gałdyś

Realizacja: SIPLEX Studio