Google zapłaci za swojego użytkownika.

google_logo.pngNiedawno zostało wysunięte oskarżenie w stronę Google, a właściwie serwisu, którym się opiekują – Orkut – o zniesławienie. Google przegrało sprawę i zapłaci 8,5 tys. Dolarów kary.

Wszystko zaczęło się 2 lata temu od tego, iż jeden z brazylijskich użytkowników serwisu społecznościowego Orkut napisał za pośrednictwem tej strony obraźliwe rzeczy na temat znajomego mu księdza, określając go pedofilem. Brazylijskie prawo nakazuje branie przez koncern odpowiedzialności za to co wypisują użytkownicy.

Sprawa znalazła swoje miejsce w sądzie i została przegrana. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to iż to Google musi zapłacić odszkodowanie księdzu, a nie człowiek, który go zniesławił.

Sędzia uzasadnił swój wyrok mówiąc iż to Google stworzyło przestrzeń, która umożliwia wypowiadanie się użytkowników, więc muszą za nich odpowiadać. Komentarzy było sporo, a oto jeden z nich, umieszczony przez polskiego internautę:

idiotyzm. to w Brazylii ten kto buduje drogi odpowiada za śmiertelne wypadki na nich? bo przecież 'stworzył przestrzeń' do poruszania się kierowcom

A jakie jest Wasze zdanie? Zapraszamy do wypowiadania się na ten temat.

Źródło: news.google.com

Odpowiedzi

No Avatar
Ner0n (niezweryfikowany) on 09.05.2010, 10:36
8,5K, to śmieszne xD To ma być sekundowy przychód googli? ;p Wg. Mnie setki tysiące spraw sądowych miesięcznie nie wpłynęły by nawet na kasę firmy

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.