Firma McAfee zostanie przejęta przez Intela

intel-logo.pngmcafee_logo2.gif

Firmy Intel i McAfee ogłosiły porozumienie dotyczące przejęcia wszystkich akcji firmy McAfee przez firmę Intel za ok. 7,7 mld dolarów. Transakcja zostanie zakończona po zatwierdzeniu przez akcjonariuszy i regulatorów oraz spełnieniu innych warunków przewidzianych w porozumieniu.

Firma McAfee, czołowa firma zajmująca się wyłącznie bezpieczeństwem informatycznym, która w ostatnim roku osiągnęła dwucyfrowy wzrost przychodów i prawie 80-procentowy wzrost marży brutto, stanie się wtedy firmą zależną działającą w strukturach grupy ds. oprogramowania i usług firmy Intel.

To przejęcie wskazuje na fundamentalne znaczenie bezpieczeństwa informatycznego w dzisiejszym świecie oraz wagę, jaką firma Intel przywiązuje do bezpieczeństwa – obok wydajności, zużycia energii i komunikacji. Dotychczasowe podejście do spraw bezpieczeństwa nie w pełni bowiem umożliwia zapewnienie bezpieczeństwa miliardom nowych urządzeń podłączanych do Internetu: telefonów komórkowych, urządzeń bezprzewodowych, telewizorów, samochodów, urządzeń medycznych, bankomatów itp., zwłaszcza w sytuacji lawinowego wzrostu zagrożeń internetowych.

Więcej szczegółów można znaleźć w informacji prasowej firmy McAfee, która jest dostępna (w języku angielskim) pod adresem: http://newsroom.mcafee.com/article_display.cfm?article_id=3678.

Cytat:
Decyzja firmy Intel o zakupie przedsiębiorstwa dostarczającego oprogramowanie do ochrony komputerów jest wyraźnym sygnałem dla branży i inwestorów, że bezpieczeństwo jest podstawą przyszłych usług i produktów w dziedzinie informatyki. Co ważne dla obecnych i przyszłych klientów, zasoby Intela umożliwią McAfee zapewnienie ochrony różnym urządzeniom i punktom końcowym, czyli osiągnięcie tego, co inni producenci, jak np. Trend Micro, już uzyskali dzięki wykorzystaniu infrastruktury Smart Protection Network. Jednakże model z wbudowanym oprogramowaniem zabezpieczającym różni się diametralnie od modelu, w którym zabezpieczenia nie są bezpośrednio powiązane ze sprzętem. Klienci mają więc dobrą okazję, aby przyjrzeć się ofertom swoich partnerów ds. zabezpieczeń i ocenić, czy rzeczywiście otrzymują te usługi, których potrzebują.
komentuje Eva Chen, dyrektor generalny firmy Trend Micro, lidera w dziwdzinie zabezpieczeń internetowych.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.