FBI oferuje $100.000 dolarów nagrody za informacje o cyberprzestępcach

FBI opublikowało na swojej stronie informację o pięciu cyberprzestępcach dodając ich tym samym do listy najbardziej poszukiwanych. Mężczyźni są ścigani w związku z licznymi oszustwami i włamaniami w USA jak i na arenie międzynarodowej. Za informacje, które przyczynią się do ich aresztowania, oferowane są nagrody w wysokości od 50.000 do 100.000 dolarów.

Dwaj mężczyźni to Pakistańczycy - Farhan Arshad i Noor Aziz Uddin. Spowodowali oni szkodę w wysokości ponad 50.000.000 dolarów, poprzez włamanie do biznesowych systemów telefonicznych pomiędzy 2008, a 2012 rokiem. Arshad i Uddin są częścią międzynarodowego kręgu przestępczego, który według FBI rozciąga się przez Pakistan, Filipiny, Arabie Saudyjską, Szwajcarię, Hiszpanie, Singapur, Włochy, Malezję i wiele innych.

Farhan-ArshadFarhan Arshad
Noor-Aziz-UddinNoor Aziz Uddin

Obywatel Syrii - Andrey Nabilevich Taame, poszukiwany jest za domniemany udział w “Operation Ghost Click”. W latach 2007 - 2011 poprzez złośliwe oprogramowanie (malware) przyczynił się do zagrożenia ponad czterech milionów komputerów w ponad 100 krajach. W samych Stanach Zjednoczonych było 500.000 ofiar operacji.

Rosjanin Alexsey Belan, poszukiwany jest za włamanie do trzech firm z siedziba w USA pomiędzy 2012 a 2013 rokiem.

Ostatnim poszukiwanym mężczyzną jest Carlos Perez-Melara, prawdopodobnie brał udział w produkcji oprogramowania, które zostało użyte do przechwycenia prywatnych wiadomości setek ofiar, około września 2003r.

Andrey-Nabilevich-Taame Andrey Nabilevich Taame
Alexsey-Belan Alexsey Belan
Carlos-Perez-Melara Carlos Perez-Melara

FBI apeluje o niezwłoczny kontakt, wszystkich, którzy mogą przyczynić się do aresztowania poszukiwanych.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.