eBay planuje wykorzystanie PayPal oraz Skype

Na konferencji eBay Live w Las Vegas ogłoszone zostały plany wykorzystania usług komunikacyjnych jakie oferuje Skype w połączeniu z PayPal. W serwisie aukcyjnym eBay pojawi się przycisk "Skype Me", ktory umożliwiać będzie głosową lub pisemną komunikację z kontrahentem, dotyczącą zapewne aspektów związanych z produktami i szczegółami transakcji.

Przycisk Skype zostanie dodany już w lipcu w kategoriach, które zdaniem twórców serwisu będą wymagały jak najlepszego kontaktu z Klientem, takich jak motoryzacja, farmaceutyka. Drugim planowanym rozwiązaniem spraw związanych z aukcjami on-line jest połączenie Skype z PayPal, gdzie "opcja ułatwionego przesyłania pieniędzy osobie znajdującej się na liście kontaktów, umożliwiać będzie efektywne relacje transakcyjno-aukcyjne.", poinformował rzecznik PayPal, Hani Durzy.

"eBay pragnie wykorzystać potencjał trzech dobrze prosperujących firm, powiązanych sojuszem. Biorąc pod uwagę fakt bycia przez nasze firmy liderami swoich dziedzin możliwe, iż wspólnym wysiłkiem stworzymy całkowicie nowe rozwiązania, z zyskiem dla użytkowników.", powiedziała Meg Withman, prezes firmy eBay.

Źródło: USA Today