Coraz lepsza ochrona praw intelektualnych w Polsce

Polskie organa ścigania coraz skuteczniej zwalczają naruszenia praw własności intelektualnej – tak wynika z raportu [b]Biura Przedstawiciela Handlu USA[/b]. Szef Biura, Ambasador Ron Kirk, zdecydował też o usunięciu naszego kraju z listy państw monitorowanych pod kątem naruszeń tych praw.

Biuro Przedstawiciela Handlu USA w specjalnym raporcie przesłanym 30 kwietnia do Ambasady RP w Waszyngtonie doceniło polskie organa ścigania, w tym Policję, za ciągły postęp w egzekwowaniu praw własności intelektualnej: coraz lepsze zwalczanie piractwa internetowego, ograniczanie dostępu do towarów z nielegalnej produkcji oraz poprawę współpracy organów ścigania z posiadaczami praw własności intelektualnej.

Szef Biura, Ambasador Ron Kirk, zdecydował też o usunięciu Polski z tzw. Watch List, czyli listy państw monitorowanych pod kątem naruszeń praw własności intelektualnej. Poza naszym krajem z listy usunięto też Węgry i Czechy – pozostaje na niej jednak nadal 41 państw, w tym Kanada, Finlandia, Hiszpania oraz Włochy.

Raport Biura to nie tylko dowód uznania dla organów ścigania, ale i pozytywny sygnał dla środowiska biznesowego.

Źródło: Komenda Główna Policji

Odpowiedzi

No Avatar
Anonim (niezweryfikowany) on 26.08.2010, 09:55
Jak można nazwać "syfiastą muzykę" nic nie wnoszacą do życia wartością intelektualna, cieką grę komputerowa czy konsolową, ksiazke z poradami, ktore każdy zna, film nędzny lu porno? Przecież to jest masówka nic nie warta jak i program komputerowy, którego nie warto używać, bo się nie przydaje do niczego! Policjanci sami pirackie rzeczy sciągają z Internetu. Weźcie Wy najpierw drogi wybudujcie, zalegalizujcie narkotyki, prostytucję i aborcję,a nie głupotami sie zajmujecie i jeden drugiemu medale jakieś daje!

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.