CNN kontra Zemsta Płomienia

Strona amerykańskiej telewizji CNN stała się celem ataków chińskiej grupy crackerów o nazwie Revenge of the Flame (Zemsta Płomienia). Od kilku dni możemy śledzić starania crackerów mające doprowadzić do wyłączenia witryny.

Strona główna CNN została zaatakowana po raz pierwszy w miniony czwartek. Był to typowy atak Distributed Denial of Service (DDoS), który na kilka godzin wyłączył z użytku serwery. Z uwagi na niewystarczające efekty, grupa Revenge of the Flame postanowiła przygotować kolejne uderzenie. Jednak plany crackerów zostały przedwcześnie ujawnione, co umożliwiło administratorom serwisu CNN odpowiednie przygotowanie się do ewentualnego ataku i w rezultacie, zmusiło crackerów do przełożenia akcji.

Z informacji firmy Netcraft, na bieżąco monitorującej serwery CNN, zwiększony ruch na stronie (prawdopodobnie będący wynikiem ataku DDoS) można było odnotować w sobotę i poniedziałek.

CNN postanowiło zredukować liczbę dozwolonych wywołań strony z regionu azjatyckiego, w celu uniemożliwienia ataku DDoS z tego obszaru. Metoda ta okazała się skuteczna, ponieważ nie wywołała rozległej awarii a jedynie częściowy brak dostępu.

Konflikt pomiędzy administratorami CNN a crackerami trwa nadal. W najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych ataków, które powinny jednoznacznie wyłonić zwycięzcę tej batalii.