Naciśnij ESC aby zamknąć

CNN kontra Zemsta Płomienia

Strona amerykańskiej telewizji CNN stała się celem ataków chińskiej grupy crackerów o nazwie Revenge of the Flame (Zemsta Płomienia). Od kilku dni możemy śledzić starania crackerów mające doprowadzić do wyłączenia witryny.

Strona główna CNN została zaatakowana po raz pierwszy w miniony czwartek. Był to typowy atak Distributed Denial of Service (DDoS), który na kilka godzin wyłączył z użytku serwery. Z uwagi na niewystarczające efekty, grupa Revenge of the Flame postanowiła przygotować kolejne uderzenie. Jednak plany crackerów zostały przedwcześnie ujawnione, co umożliwiło administratorom serwisu CNN odpowiednie przygotowanie się do ewentualnego ataku i w rezultacie, zmusiło crackerów do przełożenia akcji.

Z informacji firmy Netcraft, na bieżąco monitorującej serwery CNN, zwiększony ruch na stronie (prawdopodobnie będący wynikiem ataku DDoS) można było odnotować w sobotę i poniedziałek.

CNN postanowiło zredukować liczbę dozwolonych wywołań strony z regionu azjatyckiego, w celu uniemożliwienia ataku DDoS z tego obszaru. Metoda ta okazała się skuteczna, ponieważ nie wywołała rozległej awarii a jedynie częściowy brak dostępu.

Konflikt pomiędzy administratorami CNN a crackerami trwa nadal. W najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych ataków, które powinny jednoznacznie wyłonić zwycięzcę tej batalii.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.