Naciśnij ESC aby zamknąć

Bramka zabezpieczająca UTM

Firma Planet oferuje bramkę zabezpieczającą UTM o nazwie CS-2000, w której zaadoptowano algorytm analizy heurystycznej do filtrowania poczty elektronicznej pod kątem spamu i wirusów.

Samouczący się system potrafi podnosić swą efektywność w identyfikacji spamu, a wbudowany twardy dysk o pojemności 80GB zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla maili poddanych kwarantannie. Mechanizm anty wirusowy posiada dwa silniki skanujące Clam oraz Sophos, dzięki czemu jest w stanie zdiagnozować wirusy, robaki i inne zagrożenia w poczcie elektronicznej i przesyłanych z Internetu plikach.

Urządzenie przesyła raporty dzienne, tygodniowe, miesięczne i roczne poprzez e-mail, co pozwala administratorowi na łatwe monitorowanie statusu sieci. CS-2000 zabezpiecza przed spamem i wirusami, ale również dzięki wbudowanemu firewall’owi i zabezpieczeniom IDP chroni przed włamaniami hakerów i innymi atakami płynącymi ze strony Internetu lub Intranetu.

CS-2000 nie tylko posiada funkcje zaimplementowane w poprzednim modelu CS-1000, takie jak: filtrowanie treści blokujące konkretne adresy URL, skrypty, komunikatory i programy P2P, serwer/klient VPN IPSec /PPTP, mechanizmy QoS, autoryzacja, itp., ale również gwarantuje znacznie wyższą wydajność. Posiada również więcej zaawansowanych funkcji jak obsługa SSL, VPN, balansowanie obciążenia i inne. Wbudowane dwa porty WAN umożliwiają bramce CS-2000 balansowanie obciążenia dla ruchu wchodzącego i wychodzącego oraz zapewniają ciągły dostęp do sieci WAN nawet w wypadku awarii jednego z łącz. Co więcej funkcja VPN Trunk umożliwia balansowanie obciążenia w sieci VPN, oraz zapewnia mechanizm redundancji gwarantujący ciągłość połączenia VPN.

Źródło: Realitynet, NetWorld