Autor robaka Yamanner poszukuje pracy?

Pojawiły się informacje o osobie utrzymującej, że jest autorem robaka Yamanner, który kilka dni temu zaatakował Yahoo wykorzystując błędy aplikacji pocztowej serwisu. Osoba ta, skontaktowała się z kilkoma największymi producentami rozwiązań antywirusowych i bezpieczeństwa... prosząc o pracę.

Każdy z koncernów odmówił. Domniemany autor Yamannera nie przedstawił żadnego dowodu na to, że robak jest jego autorstwa. Fragment przetłumaczonej poczty nadesłanej producentom: Temat: Napisałem Robak JS/[email protected]

"Witam, napisałem robaka JS/[email protected], który wykryty został 12 czerwca 2006 roku. Błąd znalazłem w poczcie Yahoo i użyłem do uruchomienia odpowiednich skryptów (kolekcjonujących adresy pocztowe użytkowników. Maile wysłane były z wykorzystaniem z technologii Ajax, następnie kierowane na stronę przykładową internetową." [...] "Jako, że żyję w Iranie a znalezienie tutaj dobrej pracy w firmie komputerowej jest ciężkie, chciałbym się wykazać moimi zdolnościami w programowaniu i pracować dla profesjonalnej firmy, takiej jak Wasza."

Wiele jest sposobów na znalezienie pracy, ten należy do tych oryginalniejszych.

Źródło: Usa Today