Atak na klientów Lukas Bank. Uwaga na fałszywe e-maile!

lukas_logo.gif
Klienci Lukas Banku padli ofiarą przestępców internetowych. To już kolejny w ostatnich tygodniach atak phisherów wymierzony bezpośrednio w polskich internautów - klientów bankowości elektronicznej. Bank umieścił komunikat na swojej głównej stronie.

Cytat:
Szanowni Klienci,

niektórzy z Państwa mogli otrzymać maila z nieprawdziwą informacją o swoim koncie/karcie kredytowej wraz z linkiem do sfałszowanej strony banku i prośbą o zalogowanie się na swoje konto. Prosimy nie wchodzić na podany w tym mailu link oraz nie podawać, nie przesyłać żadnych haseł do Państwa konta.

Jeśli ktoś z Państwa już wszedł na podany w nim link i podał swoje hasła prosimy o natychmiastową zmianę hasła do konta w LUKAS Banku. Aby tego dokonać prosimy o pilne wejście na swoje konto wyłącznie ze strony internetowej LUKAS Banku i natychmiastową zmianę hasła. Jeśli ktoś z Państwa podał dane karty kredytowej prosimy o natychmiastowe jej zastrzeżenie.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących konta prosimy o kontakt z LUKASlinią 0801 33 00 00 (z telefonów komórkowych 71 354 90 09). Natomiast dotyczących kart kredytowych prosimy o kontakt z LUKASlinią 0801 70 04 04 (z telefonów komórkowych 71 799 71 23).
Strona ze sfałszowaną witryną banku została już zamknięta. Będziemy jednak w dalszym ciągu monitorować sytuację.

Przypominamy Państwu, by korzystając z bankowości elektronicznej przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, które opisane są m.in. na stronie logowania do e-Banku.

Z poważaniem,
LUKAS Bank

Treść emaila:

lukas.png

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.