Atak DDoS na serwery Facebooka?

facebook_logo_1.pngAmerykański portal społecznościowy Facebook, z którego korzysta ponad 500 mln użytkowników, uległ dzisiaj jednej z największych awarii w swojej historii. Użytkownicy ze wszystkich krajów, w których Facebook jest obecny, przez kilka godzin nie mogli się zalogować do serwisu.

Według portalu Downrightnow.com, monitorującego przerwy w działaniu ogólnodostępnych usług internetowych, Facebook nie działał od ok. godz. 13, przy czym dłuższe przerwy w funkcjonowaniu portalu występowały już w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu.

CERT Polska informuje że, system ARAKIS już od 23 sierpnia wykrył symptomy ataku (D)DoS na serwery Facebooka. Dnia 24.08.2010 o godzinie 21 został wygenerowany nawet alarm NSNORT mówiący o dopasowaniu reguły Snorta do przepływu.

Facebook został uruchomiony 4 lutego 2004 w Cambridge i był początkowo przeznaczony przede wszystkim dla uczniów szkół średnich i studentów szkół wyższych (college'ów, uniwersytetów). Serwis zatrudnia ok. 1000 pracowników Jego przychody przekraczają 150 mln $.

Źródło: wyborcza.biz, rp.pl, cert.pl

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.