Arkusz kalkulacyjny Google konkurencją dla Microsoft Excel

Koncern Google zaplanował na dzisiaj premierę nowego arkusza kalkulacyjnego, który pozwoli użytkownikom na pracę i edycję dokumentów z poziomu przeglądarki internetowej. Dodatkową zaletą jest możliwość pracy wielu osób przy jednym dokumencie w tym samym czasie.

Wdrożenie arkusza kalkulacyjnego koncernu Google jest niewątpliwie kolejnym etapem coraz bardziej zarysowującego się współzawodnictwa z gigantem Microsoft, oferującego arkusz kalkulacyjny Excel, będący częścią pakietu Microsoft Office. Ukierunkowanie wdrożeń wyszukiwarki internetowej skierowane jest w aplikacje biurowe dostępne z poziomu przeglądarki, gdyż tych dostępnych z poziomu systemu operacyjnego niepodzielnym liderem jest Microsoft, skupiający się ostatnio na rozwoju usług internetowych pod kątem Windows Live oraz Office Live.

"Arkusz jest częścią Google Labs. Posiada możliwość importowania i eksportowania dokumentów formatu .xls używanego w Excel a także .csv (comma-separated values)" - powiedział Jonathan Rochelle, dyrektor ds. produkcyjnych arkusza kalkulacyjnego Google. Serwis umożliwia automatyczne zapisywanie dokumentu (zapisany za pierwszym razem - zapisywany jest już po każdej zmianie). Transfer danych z komórek arkusza jest bardzo ułatwiony, wprowadziliśmy wiele udogodnień, dodał Rochelle.

Możliwość korzystania z arkusza dostępna będzie po założeniu konta na Google.com.

Źródło CNET

Realizacja: SIPLEX Studio