Aplikacja na Androida dyscyplinuje mobilnych piratów

androidWłaśnie ściągnąłem piracką wersję oprogramowania z Internetu” – SMS o tej treści do całej listy kontaktów z telefonu rozsyła fałszywa wersja programu Walk and Text, informują specjaliści firmy Symantec na blogu eksperckim.

Prawdziwa i płatna aplikacja Walk and Text służy do śledzenia za pomocą aparatu lub kamery w telefonie sytuacji na drodze i jednoczesnego pisania wiadomości tekstowych lub maili. Okazuje się ona szczególnie przydatna podczas pośpiesznego korzystania z telefonu na ulicy lub podczas schodzenia ze schodów.

Od kilku dni w sieci znaleźć można nieistniejącą w rzeczywistości wersję aplikacji (1.3.7), będącą tylko przykrywką dla trojana Android.Walkinwat.

Użytkowników urządzeń mobilnych kusi przede wszystkim możliwość bezpłatnego pobrania popularnego programu Walk and Text. Po rozpoczęciu instalacji, aplikacja wyświetla okno dialogowe informujące o procesie łamania zabezpieczeń.

W rzeczywistości program zbiera i próbuje wysyłać prywatne dane z urządzenia (imię i nazwisko, numer telefonu, numer rejestracyjny IMEI) na zewnętrzny serwer.

Dodatkowo, aplikacja wysyła do całej listy kontaktów zapisanej w telefonie SMS o następującej treści: „Właśnie ściągnąłem piracką wersję oprogramowania z Internetu – Walk and Text dla systemu Android. Jestem głupi i tani, kosztowało to zaledwie dolara. Nie kradnij, tak jak ja to zrobiłem”.

Instalacja aplikacji kończy się komunikatem zachęcającym do sprawdzenia rachunku telefonicznego i zakupu pełnej i prawdziwej wersji Walk and Text.

Więcej:
http://www.symantec.com/connect/blogs/android-threat-tackles-piracy-using-austere-justice-measures

Odpowiedzi

No Avatar
Anonim (niezweryfikowany) on 09.04.2011, 20:29
Muszę przyznać że to bardzo ciekawy pomysł . Może ludzie zaczną uważać co instalują na swoich Telefonach/Komputerach zwłaszcza jak ktoś miał nr. telefonów osób za granicą

No Avatar
Anonim (niezweryfikowany) on 19.04.2011, 00:45
Niestety macie kiepskie zrodla :) aplikacje ta mozna znalsc w internecie w pelnej dzialajacej wersji bez zadnego 'dodatku' ;), w kazdym razie nie polecam pobierania takowej z nieznanego zrodla =)

No Avatar
Guest (niezweryfikowany) on 21.04.2011, 14:38
Wiem o tym jeden gość na Youtubi'e Gigafide ma video jak schakować andriod'a tak samo możesz z iPode Touch nazywa śie "jailbreak"

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.