Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Dziwny trojan (?)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Domyślnie

    Hej
    Mam problem z dziwnym wirusem, probowalam juz tyle rzeczy jak na moje umiejetnosci i nic nie pomoglo. Tyloma programami skanowalam komputer ale rzaden nie poradzil sobie z tym czyms.
    A wiec:
    Od pewnego czasu wyskakuje mi powiadomienie od jakiegos niby programu windowsa (to ten wirus), ze: "Security system has detected spyware intection!"
    Nagle komputer wyswietla zapytanie czy przeskanowac mi komputer i mimo mojego sprzeciwu otwiera okno mozilli. Tam pojawia sie takjakby wnetrze mojego komputera i na kazdym dysku pisze ze jest zainfekowany.
    Gdy juz po wielu probach to dalej sie wlaczalo zgodzilam sie na skanowanie. Wtedy pojawila sie informacja ze musze kupic program za okolo 25 euro zeby to zniknelo. Zrezygnowana juz chcialm kupic i gdy przycisnelam kup nic sie nie stalo i tak za kazdym razem. gdy ta strona sie wlacza najpierw niby sie laczy z http://win-techsupport.com/d826ebbcf...d675166f/egi// pozniej jednak przelacza sie na inny adres z ktorym nigdy sie nie laczy wiec nie moge tego skopiowac.
    (Ikonka jest tylko na pasku narzedzi, wyglada jak tarcza, ma kolor czerwony i bialy X na srodku)
    Prosze pomozcie bo juz nie daje rady!
    Nawet na gg nie moge pisac bo ten komunikat jest co 3 minuty i przerywa pisanie :/
    Pozdrawiam!

    http://www.onlineproantispywarescann....php?nu=881001

    jednak skopiowalam ten link z ktorym sie nie mozna polaczyc
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 02-03-2009 - 20:51 Powód: Łączenie postów

  2. Domyślnie

    To jest tylko prowokacja do pobrania i zainstalowania programu (który raczej zaszkodzi komputerowi).
    Na wszystkich komputerach pokazuje to samo.
    Nigdy nie korzystaj z skanerów on-line nieznanego pochodzenia.
    Do takich zadań polecam mks_vir, a tak w ogóle to korzystaj z porządnego programu antywirusowego (NOD32, Symantec Norton antivirus, Kaspersky). Pozbędziesz się tego typu problemów

    PS. Linki zostawiam. Bardzo ładna i dopieszczona animacja - trzeba przyznać ;-)
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 02-03-2009 - 20:59

  3. #3

    Domyślnie

    Ja tak troszkę OT:

    Nagle komputer wyswietla zapytanie czy przeskanowac mi komputer i mimo mojego sprzeciwu otwiera okno mozilli. Tam pojawia sie takjakby wnetrze mojego komputera i na kazdym dysku pisze ze jest zainfekowany.
    Najzabawniej takie komunikaty wyglądają, gdy używa się Pingwina I te teksty, że w NA MOIM kompie, w MOIM katalogu C:/Windows (ROTFL) ta czy inna tego typu superhiperextracudoantyspyware'owa aplikacja coś znalazła
    "...i stało się! Linie telefoniczne otworzyły mi bramę do świata
    upajającego jak heroina pulsująca w żyłach ćpuna! Elektronicznym
    sygnałem przekraczam wrota szukając ucieczki od codzienności,
    głupoty i niesprawiedliwości... i znajduję podobnych sobie."

  4. Domyślnie

    Nie korzystalam z zadnego skanera online dopoki nie dostalam tego wirusa. Skoro juz go mialam to nie mialam nic do stracenia? A i tak to nic nie pomoglo bo to chyba jakis stary wirus i juz ta strone na ktora mialo nas przeniesc usunieto.
    Skanowalam Kaspersym, Avastem i Avast wykryl ale nie dda sie tego usunac bo pisze ze jest uzywany ten plik.
    No i jeszcze doszledl zainfekowany ~tmpa.exe i a.exe tego tez nie da sie usunac! Co to jest za plik? (Jest w folderze Temp.)

  5. #5

    Domyślnie

    skoro zlokalizowałaś wirusy, to po prostu je usuń. Jeśli masz podejrzenia że doszło do podmiany, jakiś plików systemowych (explorer etc.) to albo masz backup (w co watpie :P) albo pokasuj mimo wszystko i użyj opcji w dysku instalacyjnym(naprawa systemu) przywrócisz wtedy potrzebne pliki.
    Jeśli spyware twierdzi że nie może zostać usunięte bo działa to zabij procesy z nim powiązane (task manager).

  6. #6

    Domyślnie

    Ściągnij sobie program GMER ze strony http://www.gmer.net/index.php?lang=pl
    Następnie po uruchomieniu przejdź do zakładki "procesy", kliknij przycisk zabij wszystko, zabije wszystkie procesy łącznie z explorerem, potem na dole w okienku "uruchom" wpisz swojego antywira i uruchom skanowanie. Dzięki temu antywir nie powinien mieć problemów z wywaleniem plików wira.

    Napisz czy ci się udało.
    Ostatnio edytowane przez Laik707 : 02-04-2009 - 17:36

Podobne wątki

  1. dziwny wirus (ruski baner)
    By fish in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 04-11-2015, 06:40
  2. Jportal2 dziwny plik
    By d3q in forum PHP/CGI/ASP/JSP/J2EE
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 06-09-2008, 22:16
  3. dziwny komunikat
    By dj_kuki in forum Windows
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 10-06-2007, 22:50
  4. Trojan
    By pieknaola19 in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 07-08-2007, 16:23
  5. Dziwny plik textowy
    By neon18 in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 12-01-2006, 16:16

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj