Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Sypiący się windows 7

  1. #1

    Domyślnie Sypiący się windows 7

    Witam, mam taki oto problem:
    Przez długi czas wszystko działało ok. Nagle jednak pojawił mi się napis na pulpicie, że kopia windowsa nie jest oryginalna (co jest bzdurą, licencja pod laptopem), dodatkowo zaczynaja sie sypać składniki windowsa. Kiedy chciałem ściągnąć plik sprawdzający oryginalność systemu, zapisałem go na pulpicie a później nie mogłem go otworzyć. Rzekomo nie może go znaleźć. Również nie mogę uruchomić z płyty instalatora, który dostałem do odzyskiwania systemu etc, ponieważ system również nie może znaleźć pliku.
    Cóż poradzicie?
    Zbliża się Trollmagedon...

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jak dla mnie sypie sie HDD, mam nadzieje ze wypaliles sobie 'recovery media' jak kupiles sprzet... Wymien dysk na nowy, odpal DVD, to ustrojstwo stworzy partycje jak trzeba i po restarcie odpali odtwarzanie systemu, bedzie jak nowka z fabryki.

    Jesli nie wypaliles DVD i masz tylko partycje to masz problem... od paru lat obowiazkiem klienta jest przygotowac sobie dyski ratunkowe. Jesli zglosisz sie do serwisu to moga chciec skasowac za uprzejmosc... Lenovo bierze standardowo $50 ale mi udalo sie juz 2x do roznych modeli dostac free, dzisiaj odebralem nowego lapka i to samo - jutro dzwonie zamowic plyty (hint: kreator dyskow ratunkowych mowi ze nie ma plikow - wysylaja oryginalne od siebie na wlasny koszt, raz dostalem paczek 10-12DVD z softem do mojego starego lapka).
    Wiem ze mozna z serwisu producenta dostac plyty nawet do starych kompow - moj kolega zamowil (free) do sprzetu majacego prawie 4-5 lat i po 10 dniach dostal komplet nosnikow.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    jako tako nie robilem kopii zapasowej. zgram sobie to co potrzebne, a dostałem od samasunga przy kupnie płytę system recovery media. z windowsem 7, wiec mysle ze o to chodzi. Ogólnie rzecz biorąc trochę podłamka bo laptop ma pół roku...
    Zbliża się Trollmagedon...

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jak masz recovery media to ok... to albo spartycjonuje nowy dysk i stworzy recovery partition albo od razu wgra OS, najczesciej wgrywa najpierw osobna partycje ratunkowa i pozniej z niej odpala.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Jak masz recovery media to ok... to albo spartycjonuje nowy dysk i stworzy recovery partition albo od razu wgra OS, najczesciej wgrywa najpierw osobna partycje ratunkowa i pozniej z niej odpala.
    To mówisz że po prostu zgrać co potrzebne i reklamować? No bo kurcze... Nowy komp a tu takie wiksy... Nic tylko sobie w łeb strzelić. Dziwne np jest dla mnie że nie mogę zmienić głośności z przycisku na pasku, a mogę za pomocą funkcji klawiszy. Teraz napisy do filmów też się nie wczytują...
    Znaczy choroba postępuje:P
    Zbliża się Trollmagedon...

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zgrac to trzeba, jeden przeieg DBAN'em, odtworzyc OS z plytki i jak nadal beda jaja to reklamowac - dane bedziesz mial ladnie wyczyszczone
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Zgrac to trzeba, jeden przeieg DBAN'em, odtworzyc OS z plytki i jak nadal beda jaja to reklamowac - dane bedziesz mial ladnie wyczyszczone
    no cóż... zgram wszystko co najważniejsze i tyle...
    Zbliża się Trollmagedon...

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj