Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Dzielenie dysków na partycje

Domyślnie Dzielenie dysków na partycje

Witam. Jeszcze kiedyś nie miałem problemów z tym pod Windowsem, no ale teeraz potrzebuę pomocy, bo już nie wiem co robić :/
    Chcę zainstalować sobie linuxa Lubuntu, ale najpierw muszę podzielić na partycje dysk. Ściągnąłem i zainstalowałem full wersję programu Partition Magic.
    Klikam na dysk E, daje Resize/Move partition i powstaje mi nowy dysk 12 gb. Więc klikam prawym na niego i Create. Ustawiam LINUX EXT 3. Z utworzonego już dysku robię nowy dysk o pojemności 1 gb i ustawiam LINUX SWAP.
    No i w tym miejscu stoję, bo nie wiem co zrobić. Próbowałem a różne metody, ustawiać dysk na Primemy, albo logical, ale nic z tego :/ Nie dam rady zmienić literę dysku. No to zostawiam tak jak jest, czyli z tą * czyli (linux(*)
    Daje apply i tak zresetuj komputer. Potem wyskakuje jakiś błąd,więc wciaskam enter, jeszcze raz resetuje kompa i gdy się loguję, to w programie nic się nie zmieniło. Kiedyś udało mi się to zrobić poprawnie, ale nawet niepamiętam jak to robiłem.

Czy ktoś może mi pomóc ?

Domyślnie

do dzielenie partycji, polecam GParted -- About

Domyślnie

ten blad to pewnie informacja z mbra ze partyja z * jest zla, i rollback calego mbra. Dlatego pozniej nie widzisz zmian, bo sa nadpisywane.

W tablicy partycji mozesz dac je 4. Jesli jednej z nich ustawisz typ (typ = 1 bajt, ntfs/fat/ext/extended/...) extended, to wskazuje ona na partycje rozszerzona, tzn sektor w ktorym masz 2 wpisy partycji - nastepna rozszerzona i wlasciwa extended, mozesz miec nieskonczenie wiele partycji extended, ale tylko 4 primary (3, bo 1 poswiecasz na extended).

Wiec najprosciej zrob partycje extended, a w niej dodaj swap i ext3. Gwiazdka oznacza partycje bootowalna, nie zmieniaj zanim nie zainstalijesz linuxa, (chyba ze instalijesz go od razu).

Domyślnie

Exented już było, tylko że zapełnione całe.
    Zrobiłem tak. Jeden dysk podzieliłem na nową partycję i w tej nowej partycji zrobiłem jeszcze jedną partycję dla swap. To pierwsze ustawiłem na ext3 i dałem apply. Wszystko zrobiło ok, bez resetowania komputera. Wszystko teraz działa. Idę spróbować zainstalować linuxa na tej partycji. Dzięki.

Ech, ale ja głupi jestem, że sam do tego nie doszedłem :/ xD

Domyślnie

wie ktos jak sie robi na xp 4 pulpity?thx diekoweczka ;D

Domyślnie

czemu w tym tamacie takie pytanie?

CreateDesktop()/SwitchDesktop()

Zasady Postowania