Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Windows nie chce się uruchomic

Domyślnie Windows nie chce się uruchomic

Witam.
    Dzis rano odpaliłem komputer mojej siostry, wszystko chodziło pieknie przez jakies 15min potem komputer sie wyłaczył i nie chce sie teraz uruchomic system a dokładniej: Wsztstko sie ładuje do czasu az wyskakuje okno gdzie mam do wyboru tryb awaryjny tryb niormalny itd. Wybieram wiec uruchom system normanie i zamiast zacząć ładować sie system pojawia sie czarny ekran i migajaca kreseczka u góry po lewej stronie . Ktoś ma jakis pomysł?

Jeśli chodzi o wersje wina to windows xp profesional sp2

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

powodow moze byc wiele... a co z trybem awaryjnym? odpal i zobacz co jest grane, jak nie bedziesz wiedzial co, zrob przywracanie systemu.
    War, war never changes.

Domyślnie

Ale tryb awaryjny tez sie nie chce uruchomic jest to samo co przy normalnym uruchomieniu

Domyślnie

Sprawdź dysk u kolegi/koleżanki jak problem się powtórzy sformatuj dysk w przeciwnym wypadku coś nie tak z innymi komponentami komputera, ale to tylko moje zdanie.

Domyślnie

Witam,

jeśli posiadasz płytę z windowsem odpal konsolę odzyskiwania i w wierszu poleceń odpal chkdsk c: /r jeśli się nie mylę.

Jeśli masz płytę np. Hiren's Boot to możesz też w dość prosty sposób przywrócić rejestry. Wszystko zależy czym dysponujesz.

Bardzo często pomaga w takich przypadkach chkdsk, ale z konsoli odzyskiwania...taka samą konsolę można też ściągnąć i wypalić na płytce.

Poza tym niespodziewane wyłączenie lub restart faktycznie może wskazywać na jakiś problem sprzętowy.

Pozdrawiam

Domyślnie

Cytat Napisał lojciecdyrektor Zobacz post
    Witam,

jeśli posiadasz płytę z windowsem odpal konsolę odzyskiwania i w wierszu poleceń odpal chkdsk c: /r jeśli się nie mylę.

Jeśli masz płytę np. Hiren's Boot to możesz też w dość prosty sposób przywrócić rejestry.
    lub

Kod:
    chkdsk c: /f /r
    zgadzam sie z przedmowca. Jezeli to nie pomoze - zobacz czy ram sie laduje, czy dysk wykrywa, jak w biosie wszystko wyglada - podczas uruchamiania komputera. Jezeli to nie problem dysku to albo płyta główna 70% albo ram 30% (jezeli masz 2 komp - wyjmij ram wsadz do drugiego kompa - zobacz co sie dzieje)

Zasady Postowania