Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Ukrywanie właściwości skrótu

alk
    alk jest offline

Domyślnie Ukrywanie właściwości skrótu

Cześć
    Pojawił się problem. Mam program który działa w wersji sieciowej. Udostępniam pewien zasób na serwerze (windows2003) a klienci na maszynach windows xp mają na pulpicie skrót do programu exe w tym folderze. Problem leży w tym że użytkownicy muszą mieć pełen dostęp do dużej części tego folderu. Boję się o to że ktoś pomyśli aby coś tam skasować/zepsuć. Czy istnieje możliwość ukrycia - dokładnie rzecz biorąc ktoś klika na skrót prawym przyciskiem myszy i nie ma zakładki "Skrót" lub inny pomysł. Próbowałem zmieniać uprawnienia do skrótu, szukać czegoś w rejestrach ale nie udało mi się. Ktoś pomoże?

Domyślnie

*** z tego co pamietam - pewnie sie gdzies pomylilem ***
    Jesli mowa o W2k3 jako serwerze to zakladam ze masz siec oparta o AD... majac AD masz dostep do DACL... NTFS zapewnia odpowiednie uprawnienia. Nie wiem tylko czy nie bedzie trzeba recznie ustawic uprawnien dla konkretnych plikow ale cala sztuczka jest taka (tak mi sie wyaje przynajmniej), ze AD bedzie przenosic unformacje o uprawnieniach miedzy maszynami w siec a sam NTFS zapewnia odpowiednie ACLki - w sieci AD nie znam sposobu ominiecia tego rodzaju zabezpieczen.

Uprawnienia na poziomie NTFSu sa sprawdzane ZAWSZE, niezaleznie czy user wchodzi przez siec czy lokalnie, wiec jesli masz AD to uprawnienia powinny byc zalatwione. Jesli masz domene windows a nie AD, to juz moze byc trudniej ale i tak NTFS ma bezwzgledne pierwszenstwo! (tutaj lektura do poduszki)

Mam nadzieje ze tom podpowie cos wiecej i sprostuje to co napisalem wyzej
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

alk
    alk jest offline

Domyślnie

nie mamy active directory - normalne udostępnianie widnowsowe zostało użyte. Zmiana uprawnień do plików nic nie da bo jak napisałem do większości plików user MUSI mieć prawo rwx - pytam bardziej o załatwienie sprawy po stronie klienta czyli ukrycie/zakrycie/zablokowanie możliwości sprawdzenia dokąd biegnie skrót...

Domyślnie

Jesli cos jest po stronie klienta to nic nie zrobisz... jedyne co mozesz zrobic to zablokowac na serwerze mozliwosc zapisu do plikow programu, zostawic zapis jedynie do plikow z danymi... no i MUSISZ miec NTFS
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Witam,

proponuje zajrzeć do zasad grupy..
    Start->uruchom->gpedit.msc

Konfiguracja użytkownika->Szablony administracyjne->Składniki systemu Windows->Eksplorator Windows->Usuń domyslne menu kontekstowe Eksploratora Windows...

Niestety to kompletnie zablokuje dostęp do właściwości wszystkich plików, ale jest to jakieś rozwiązanie na szybko zanim znajdzie się ktoś kompetentny

pozdrawiam

alk
    alk jest offline

Domyślnie

Cytat Napisał lojciecdyrektor Zobacz post
    Witam,

proponuje zajrzeć do zasad grupy..
    Start->uruchom->gpedit.msc

Konfiguracja użytkownika->Szablony administracyjne->Składniki systemu Windows->Eksplorator Windows->Usuń domyslne menu kontekstowe Eksploratora Windows...

Niestety to kompletnie zablokuje dostęp do właściwości wszystkich plików, ale jest to jakieś rozwiązanie na szybko zanim znajdzie się ktoś kompetentny

pozdrawiam
    tego właśnie szukałem spoko; ten program działa tylko na kilku wybranych komputerach więc zablokowanie tej opcji nic złego nie wyrządzi
    dziękuję choć może ktoś zna jeszcze możliwość zablokowania samej zakładki skrót...
    Ostatnio edytowane przez alk : 02-24-2010 - 11:03

Zasady Postowania