Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Format windowsa - SATA?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Format windowsa - SATA?

    Witam!
    Mam problem, mam komputer z Niemiec z niemieckim software - system, wszystko po niemiecku, chcę mu wgrać polską winde XP. I tu pojawia się problem, kiedy dochodzi do dzielenia partycji pluje mi:
    instalator nie znalazl zadnych stacji dyskow twardych zainstralowanych w tym komputerze
    I instalacja się kończy. Co dziwne, próbowałem nawet pirata zainstalować to jeszcze inaczej się kończy (przy Home Edition to ten pierwszy błąd)
    Przy piracie XP też kończy się na dzieleniu partycji, z tym, że zamiast 300gb miejsca do podzielenia pokazuje mi kilkaset bajtów. WtF? Po podłączeniu 4GB pendrivea chce dzielić. Grzebałem w biosie, na początku myślałem, że coś nie tak z botowaniem etc, grzebałem, grzebałem - i syf nadal. w Hard Disk Boot Priority mam 3 pozycje:
    1. SCI-O : SAMSUNG SP1614N
    2. Bootable Add-in Cards
    3. SCI-1 : Maxtor 4DO4OH2
    Zmieniałem co się da, jednak błąd wciąż się pojawia. W czym może być problem? Wcześniej, chodził normalnie na niemieckim sofcie i nadal mogę wejść do systemu, ale nie w tym problem ://
    Proszę o jakieś porady.
    Pozdro,
    BV.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Musisz miec albo stery do sterownika dysku albo taka wersje instalki windows ktora rozpozna kontroler. Ja znajomej raz robilem lapka i zadna wersja windows (nawet ta co z lapiekm przyszla) nie widziala dysku... Dopiero telefon do producenta plyty glownej (doslownie kontrolera) pomogl i po 3 tygodniach dostalismy drivery.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. Domyślnie

    Hm. nLite. Sterowniki do kontrolera ze strony producenta notebooka badz kontrolera i powinno zalatwic sprawe. W zasadzie stosujac taka metode nie natrafialem na problemy z widocznoscia dyskow.

  4. #4

    Domyślnie

    no a jeśli to SATA a Win XP jest bez SP1 to też nie zobaczy.

Podobne wątki

  1. format SAM
    By oneat in forum Kryptografia
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 02-19-2009, 21:03
  2. Problemy z format string
    By lukasz6547 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 05-27-2008, 12:15
  3. Format dysku
    By Melon in forum Security
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 04-20-2008, 23:34
  4. Format czy wystarczy?
    By northdakota in forum Windows
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 12-27-2007, 15:58
  5. Format- problem
    By northdakota in forum Windows
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 06-08-2007, 17:55

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj