Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Laptop, uzyskanie uprawnien administratora, jak?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Laptop, uzyskanie uprawnien administratora, jak?

    Witam, nie wiem czy to odpowiedni dzial i odpowiednie forum, ale mam maly problem. Mam laptopa sluzbowego w pracy, sa na nim 3 konta: Admin, dzial~ i gosc na ktorym musze uzytkowac. W moim pokoiku jest kabel internetowy, ale jest zbedny bo nie moge korzystac z karty sieciowej (brak uprawnien). I tu jest moje pytanie: czy jest jakis sposob zeby bez uprawnien administratora przypisac mi korzystanie z karty sieciowej? Jesli nie ma to czy jest jakis program ktory potrafi wygrzebac owe haslo do admina? Jestem zdesperowany prosze o pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    Wejdź na konto administratora i zmień uprawnienia użytkowników. Żeby złamać hasło administratora użyj OPHcrack zajmię to parę minut.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    Wejdź na konto administratora i zmień uprawnienia użytkowników. Żeby złamać hasło administratora użyj OPHcrack zajmię to parę minut.
    Pare minut zajmnie odczytanie max 7-znakowego hasla o ile sklada sie tylko z liter. Dodanie cyfr i chocby 1 znaku typu @#$ praktycznie uniemozliwia odgadniecie hasla metoda brute force. Pozostaja tylko tablce teczowe, cos ok 60Gb . Lepszym sposobem jest skorzytanie z narzedzia LockSminth znajdujacego sie w na iso z ERD commander, resetuje ono haslo i mozna sobie wpisac jakie tam sobie tylko wymyslimy :P-minus tego rozwiazania-admin sie pokuma, ze grzebalismy .

  4. #4

    Domyślnie

    chcesz poznac haslo?
    1. odpalaszm cos z live cd, podmieniasz hash na swoj (stary zapisujesz)
    2. wrzucasz rootkita ktory zapisze wszystkie logowania do pliku .txt
    3. przywracasz stary hash
    4. sciagasz jakis syf
    5. mowisz ze laptop sie zepsul i potrzebuje serwisu

  5. #5

    Domyślnie

    Zrobie test chwilka , napiszę ile trwało złamanie hasła. Przeciętny user korzysta właśnie z max 10 znakowego hasła czasami dodają 1 lub jakąś inną cyfrę na koniec.

    OK sprawdzone 7 znaków hasło mix litery i cyfry złamane w ok 5 min
    Na pewno gorzej by było przy dłuższych hasłach i tych które zawierają znaki @$#!%. Ale spróbować można.
    Ostatnio edytowane przez Michal_sh : 01-30-2009 - 19:48

  6. #6

    Domyślnie

    kiedys natknalem sie na artykuł jak z goscia wejsc na superadmina (w win xp jest dodatkowe konto systemowe na ktore normalnie sie nie zalogujesz ale mozna nad nim przejac kontrole) robilo sie to jakos przez manager zadan (jesli alt ctrl del masz niezablokowane) a nastepnie uruchamiales jakis proces przez start->uruchom. Jak znajde podesle

    ps. testowalem zadzialalo

    EDIT:
    doczytalem konto to nie zaden superadmin tylko SYSTEM a robisz tak:
    w cmd wklepujessz at godzina:minuta /interactive cmd.exe
    czas wpisujesz z niewielkim wyprzedzeniem i po chwili uruchamia ci sie konsola teraz w menadzerze urzadzen zakanczasz explorera a w oknie ktore otworzyl ci harmonogram windowsa wklepujesz explorer.exe zaklepujac entrem
    Ostatnio edytowane przez reactorec : 02-01-2009 - 06:06

Podobne wątki

  1. Jak zlamac haslo konta administratora?
    By xkx in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 08-28-2008, 12:38
  2. Haknięcie administratora...
    By mezecik in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 05-29-2008, 19:48
  3. Jak przełączyć na administratora??
    By przemek12345 in forum Windows
    Odpowiedzi: 18
    Autor: 04-24-2008, 09:22
  4. Hasło do administratora z ograniczonego konta
    By MaestroS in forum Hacking
    Odpowiedzi: 68
    Autor: 02-01-2008, 13:26
  5. Instalacja bez uprawnien admina - WinXP
    By pax256 in forum Windows
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 04-23-2007, 02:53

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj