Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 33

Temat: Windows Seven

  1. Domyślnie Windows Seven

    Po nie sławnym Windows Vista, oczekujemy na Windows Seven (z tego co wiem to oczekują zwolennicy zarówno Windows jak i systemów z rodziny UNIX - bardziej z ciekawości. W momencie kiedy Vista nie przyniosła ze sobą nic - prócz efektownych efektów wyciskających z komputerów siódme poty i potwierdzeniu kilku stereotypów o Gigancie z Redmond...

    Na początek
    http://vimeo.com/352637/
    Cofnijmy się o parę lat i powspominajmy "ewolucję" jaką przeszedł windows - czyli z okienka na okienko :P Aby w końcu powrócić do...konsoli Tak przynajmniej zaprezentowano jądro nowego systemu MinWin (czyżby Minimum Windows?)

    Czytałem wiele i z tego co wyczytałem okazuje się że nowy Windows to będzie całkowita rewolucja (pytanie czy też sama rewolucja czy też rewelacja). Możemy spodziewać się odstąpienia od koncepcji wygładzania okienek kolejnych wersji systemu (po Viście nie ma już co wygładzać) no chyba że byłbym to system 3D którego obraz wychodziłby poza monitor

    Zwolennicu Linuxa a przeciwnicy Windowsa pewnie powiedzą że Microsoft próbuje dorównać w końcu Linuxowi, w końcu Vienna (nazwa kodowa) ma mieć naprawdę minimalne wymagania! No chyba że opakują nowe jądro w kolorki i efekciory i znowu zrobi się ciężkostrawne bydle...
    Szacowana premiera za kilka lat (2010 - 2011?) Jak myślicie co z tego będzie? Rewolucja czy rewelacja?

    PS i znowu mi felieton wyszedł A poprostu jestem ciekaw co z tego wyniknie...
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  2. #2

    Domyślnie

    pozyjemy (jak dozyjemy) to zobaczymy;p nie dotrwalem do konca filmiku... ;p
    Zbliża się Trollmagedon...

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Mam jeszcze gdzies Windows 1.0 - musze poszukac!
    Roznica miedzy 1.0 a 2.0 to jak widze tylko dodanie kolorow moja wersja przynajmniej kolorkow nie miala
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. Domyślnie

    A wiesz może ile tak mniej więcej on zajmuje ?
    Tak pytam z ciekawości...
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Windows 1.0 zajmowal zdrowo ponizej 1MB ale dokladnie nie pamietam - nie chce sklamac
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Gdzie nogi poniosą.
    Postów
    175

    Domyślnie

    Ja tam pamiętam tylko 3.1 ( 9 lat go używałem, fajna ta jednowątkowość ), a 2.0 to jak przez *mgłę* . Do 3.1 do dziś mam dyskietki instalacyjne

  7. Domyślnie

    Temat Windows Seven a my tu o takich zabytkach Ja niestety nie sięgam tych czasów - mój pierwszy system to Windows 98
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    a ja miałem kidys ms-dosa ale glownie win95

    Cytat Napisał WIKI
    Na przykład, wprowadzona w Microsoft Windows 95 filozofia przycisku Start ma zostać całkowicie zastąpiona przez nowy interfejs, który w 1999 zaprojektowany został specjalnie dla Windows Seven. Zniknie rozróżnienie danych na znajdujące się na dysku twardym oraz te pochodzące z Internetu. Interfejs Windows Seven będzie zaprojektowany z myślą o integracji z usługami sieciowymi, w tym również z Windows Live oraz MSN (co potwierdza film pokazujący pracę MSN Explorera 7 w systemie Seven). Microsoft nie ukrywa, że docelowo planuje odejść od dystrybucji oprogramowania i zacząć czerpać korzyści ze świadczenia usług.
    Powłoka Eksploratora Windows zostanie całkowicie zastąpiona nową koncepcją opracowywaną przez ostatnie dziesięć lat w laboratoriach rozwojowych Microsoftu.

  9. Domyślnie

    Szykują się naprawdę wielkie zmiany, skoro Microsoft ma nową wizję na Windowsa
    Swoją drogą ten pasek Start to okazywał się być bardzo mylący. Jak uczyłem moją mamę obslugi komputera (niestety efekty były marne) - to kiedy spytała się jak wyłączyć komputer - powiedziałem że trzeba kliknąć na Start - Ale czemu Start - skoro chcemy wyłączyć komputer!? Więc powinno być bardziej Stop niż Start. Start powinno coś włączać, rozpoczynać - i rzeczywiście rozpoczyna ale zamykanie komputera - to taki paradoks
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    windows 3.1 ehh to byly czasy
    wszystko bylo na pulpicie
    gralem w taka gierke z kosmitami wie ktos jak ona sie nazywala ?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Windows XP
    By Melon in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 04-08-2008, 23:36
  2. Windows XP
    By Melon in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 01-25-2008, 13:20
  3. windows firewall
    By 31337 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 19
    Autor: 11-21-2007, 07:05
  4. Odpowiedzi: 3
    Autor: 09-09-2007, 14:39
  5. rejestr w windows xp
    By michalski007 in forum Windows
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 05-21-2007, 21:01

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj