Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Mandr4ke o Viscie...

  1. #1
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie Mandr4ke o Viscie...

    Z obserwacji OS-ow najlepsza jest Vista...Najlepsza inaczej...Szybko i na temat.Nizej wizja co drugiego potencjalnego nabywcy
    Zeby bylo śmieszniej to sie ciagle dzieje...


    1. Kupujesz najnowszy system Windows Vista i instalujesz go na komputerze. Okazuje się, że musisz dokupić do niego zupełnie nowy komputer, bo na starym system nie zamierza zadziałać.

    2. Kupujesz zupełnie nowy komputer i instalujesz na nim Windows Vista. Nowy system z politowaniem informuje Cię, że nowy komputer i tak jest za słaby, więc system będzie działał tylko w trybie wstecznej kompatybilności. W efekcie napawasz się nowym komputerem z nowym systemem, który wygląda i działa zupełnie jak Windows 98. Tyle tylko, że trochę wolniej.

    3. Próbujesz zainstalować drukarkę. Okazuje się, że jest za stara i nie ma do niej sterowników, więc musisz kupić nową drukarkę.

    4. Kupujesz nową drukarkę. Instalujesz ją i drukujesz stronę testową. System Windows Vista uprzejmie informuje Cię, że sterowniki nowej drukarki nie są autoryzowanę przez firmę Microsoft, więc nikt nie odpowiada za ewentualne problemy w jej działaniu.

    5. Drukarka przestaje działać. Próbujesz ją przeinstalować. W efekcie system informuje Cię, że wykrył nieautoryzowaną próbę naruszenia ochrony systemu i nie pozwoli na takie podejrzane operacje. Czujesz się usatysfakcjonowany wysokim poziomem inteligencji nowego systemu.

    6. Chwilowo godzisz się na życie bez drukarki.

    7. Podłączasz nowy komputer do internetu. System Windows Vista co 15 sekund informuje Cię z dumą, że wykrył i powstrzymał próby włamania do Twojego komputera. Po kilku minutach zdenerwowany zaczynasz szukać opcji wyłączenia tych komunikatów. Godzinę później szczęśliwie udaje Ci się tego dokonać. Cieszysz się nowym, niezawodnym i bezpiecznym systemem.

    8. Następnego dnia rano włączasz komputer. Niestety nowy system nie chce działać.

    9. Dzwonisz do kolegi informatyka. Błagasz o pomoc. Wyrwany ze snu kolega daje się przekonać wizją kraty piwa i niezwłocznie, już po dwóch godzinach przybywa z odsieczą.

    10. Kolega informatyk uruchamia komputer. System nie działa. Kolega informatyk uruchamia system z płytki awaryjnej i zapuszcza program antywirusowy. Po wykryciu i usunięciu kilkuset wirusów z Twojego nowego systemu razem usiłujecie uruchomić Twój nowy komputer.

    11. Nic z tego. Kolega informatyk sugeruje przeinstalowanie systemu. Zajmuje Wam to cały dzień, więc krata piwa nie wystarcza i musisz dokupić jeszcze dwie.

    12. System wreszcie działa. Kolega informatyk instaluje w systemie dwa programy antywirusowe, program antyspamowy, firewalla, programy anty-adwarowe i anty-spywarowe. System Windows Vista każdorazowo informuje oburzony, że takie oprogramowanie to naruszenie jego integralności, intymności i inteligibilności. Poza tym jest zbulwersowany Twoim brakiem zaufania w niego i sugeruje, żebyś lepiej zakupił kilka dobrych, tanich i niezawodnych programów firmy M$. Kolega informatyk jednak wie lepiej. Pocieszony jesteś faktem, że drukarka znowu działa.

    13. Cieszysz się nowym dobrym, tanim i niezawodnym systemem na swoim nowym, wspaniałym komputerze. Jesteś usatysfakcjonowany faktem, że system nareszcie jest bezpieczny i niezawodny, chociaż tym razem chodzi już dwa razy wolniej niż Windows 98. Próbujesz odtworzyć film z DVD. Niestety, system ma pewne wątpliwości, czy aby na pewno zakupiłeś ten film legalnie...
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    War, war never changes.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    ;D Fajna topowa fryzurka
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  4. Domyślnie

    Cytat Napisał Mandr4ke Zobacz post
    11. Nic z tego. Kolega informatyk sugeruje przeinstalowanie systemu. Zajmuje Wam to cały dzień, więc krata piwa nie wystarcza i musisz dokupić jeszcze dwie.
    Hmm, z racji że jestem pr0, vistę zainstalowałem w 2 minuty
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem do czynienia z Vistą jedynie w pracy - na potrzeby pewnej akcji promocyjnej musiałem skonfigurować cztery sieci bezprzewodowe z wykorzystaniem wifi (2 sieci po 8 komów + AP, 2 sieci po 4 kompy +AP, razem 24 komy)

    Wszystkie z Vistą Business.
    Wszystkie "nówki" nie śmigane.
    Wszędzie Vista miała swoje "first run".

    Po trzecim zacząłem kląć.

    Po szóstym zasnąłem.

    Po 24-tym byłem starszy o 3 dni, chudszy o pięć kilo i w ogóle.

    Ale to był dopiero początek.

    Zacząłem konfugurować na nich wifi pod odpowiednie routery.
    Przy każdym musiałem odpowiedzieć na setki pytań o to, czy jestem pewien, ale czy aby na pewno, ale bo to, ale bo tamto.
    I tak 24 razy.

    Ale jedno mogę dobre o Viście powiedzieć: NIE MAM JEJ NA SWOIM LAPTOPIE
    "...i stało się! Linie telefoniczne otworzyły mi bramę do świata
    upajającego jak heroina pulsująca w żyłach ćpuna! Elektronicznym
    sygnałem przekraczam wrota szukając ucieczki od codzienności,
    głupoty i niesprawiedliwości... i znajduję podobnych sobie."

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    tutej!
    Postów
    233

    Domyślnie

    Nowy Windows (Win7 - pre alpha) jest oparty o jądro Visty. Świeżo po instalce, przy first run, zajmuje na dysku 11GB i żre 650MB RAM. Wymagające Notatniki/Pasjansy teraz MS pisze.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    !!! http://www.wieluniak.pl/windows-vista-t1320.html !!!
    !!! PLAGIAT !!!



    Wnoszę o nie usuwanie wątku. Niech ten plagiator ma za swoje.
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  8. #8

    Domyślnie

    Warto zaznaczyć, że pan na tamtym forum też nie był pierwszy.

    http://www.joemonster.org/article/73...acych-windowsa

    Data na tym forum: 1 Dzień Temu
    Data na forum podanym przez Nikowa: 13 lutego 2008
    Dana na joemonster: 22-05-2007

    Pozdro.

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    Nikow jestes ostatnia osoba ktora moze mowic o plagiacie fajnie sie kopiowalo kurs asma bogdro?
    War, war never changes.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    200

    Domyślnie

    Jak znam życie to artykuł na joemonster.org jest tłumaczeniem z innego anglojęzycznego serwisu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj