Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Windows 7 Brak Klucza

  1. #1

    Domyślnie Windows 7 Brak Klucza

    Hej

    Laptop z zainstalowanym Windowsem 7. Brak plyty brak naklejki z kluczem na laptopie.
    Recovery partition jest moge stworzyc plyte ktora przywroci system ale nie wiem czy zadziala na nowym(innym) dysku.
    Myslalem zeby poprostu uzyc DD skopiowac cala partycje na drugi dysk.
    Jakies inne pomysly?
    Pilna sprawa naprawde bede wdzieczny

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymkraw Zobacz post
    Hej
    Laptop z zainstalowanym Windowsem 7. Brak plyty brak naklejki z kluczem na laptopie.
    Recovery partition jest moge stworzyc plyte ktora przywroci system ale nie wiem czy zadziala na nowym(innym) dysku.
    Myslalem zeby poprostu uzyc DD skopiowac cala partycje na drugi dysk.
    Jakies inne pomysly?
    Pilna sprawa naprawde bede wdzieczny
    Robiłam kopię dd właśnie 1:1 po tym jak mi dysk się nieco uszkodził. Oczywiście nie wszystko poszło, ale system wstał. Jedyne co się stało zaraz po uruchomieniu systemu, to była instalacja sterowników nowego dysku twardego (pewnie odpalił jakiś sterownik generic- nie wiem). Jeśli masz recovery partition możesz z niej zbootować bez konieczności tworzenia płytki i z niej przywrócić system. W swojej karierze "domowego serwisanta gości mamy i sąsiadów" spotkałam się z dwoma typami partition recovery
    • Czysty windows ze sterownikami do nowej instalacji
    • Snapshot z chwilę po instalacji (tworzący się jako ostatni jej etap)

    Oba typy umożliwiały stworzenie płytki - ale używa się jej dopiero w momencie, kiedy partycję recovery szlag trafi.
    Do znalezienia samego seriala możesz użyć np tego: https://www.magicaljellybean.com/keyfinder/ (darmowa wersja wystarczy). Odradzam jednak używanie czystej siódemki jak masz możliwość użycia dostarczonej przez producenta. Z jednej strony nie poinstaluje ci masy syfu - z drugiej będziesz się użerać z szukaniem driverów (jak jest partycja recovery - zwykle nie dają płyty ze sterownikami).
    Swoją drogą - dziwne że nie było naklejki - nie licząc wydań subskrybcyjnych (z msdn czy studenckiego dreamspark (premium)) zarówno oemki jak i boxy naklejki mają. Zwykle na spodniej obudowie (chyba że była wymieniana po uszkodzeniu). Zdarza się też duża naklejka po prawej stronie od touchpada. No mogła odpaść. Masz go od początku?
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  3. #3

    Domyślnie

    Klucz mam uzylem tego programu. Tylko ze to OEM nie moge pobrac iso od microsoft bo klucze oem nie dzialaja dla kluczy od wersji retail.Byla kiedys strona wszystkie wersje windy od microsoft juz nie ma. Chciwosc ich jest niezmierzona...
    Zapomnialem dodac ze to wlasnie dysk szlag trafi niedlugo...
    Kupilem nowy SSD.
    Pomoz mi to zaplanowac.
    Moge uzyc VM zeby zrobic kopie partycji recovery czy sie myle?
    Jesli nie to mam tam Santoku czy tam backtrack zaistalowany na stale.
    Ok robie kopie partycji musze zapisac ja na pendrive.
    Wymianiam dysk. Bootuje live cd kopiuje partycje.
    Pozniej co?
    Musze wypalic system repair disk czy nie?

  4. #4

    Domyślnie

    Ciekawi mnie temat bo obecnie jest w trakcie przeprowadzki z jednego kompa na drugi. Zrobiłem back systemu łącznie z system state. Też nie posiadam klucza, był on studencki. Podejrzewam że będę mieć problem z racji zmiany sprzętu ale nigdy się nie orientowałem w tych licencjach i liczę na odrobinę szczęścia

  5. #5
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Musi być sticker z kluczem - zobacz pod baterią...
    ***********
    * markossx *
    ***********

  6. #6
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Nie musisz nic wypalać;P
    Ja zrobiłam tak, że podpięłam stary dysk po usb, przy użyciu mostka (coś podobnego do tego UNITEK Y-1031 KONWERTER MOSTEK USB IDE/SATA DZIŚ! (5052971170) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. + zewnętrzny zasilacz) i jak podpięłam do kompa, mogłam normalnie kopię zrobić.
    PS kopia dysku ci się zmieściła na penie? To chyba nie robiłeś sektor po sektorze.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  7. #7

    Domyślnie

    Wiec tak napisze co sie stalo i jak doprowadzilem wszystko do pozadku.
    Tak wiec partycje C i recovery szlag trafil.
    Bios z UEFI nie mozna bootowac za pomoca DVD ani USB.
    Przynajmniej ja nie moglem bo w bios nie mam opcji wlaczenia CSM.
    Brutus nie dzialal bootable usb nie bootowalo sie.
    Nie moglem sciagnac win7 ze strony microsoft bo wersja OEM a nie retail, sciagnalem z innej strony.
    Uzylem mojega NASa podpialem do innego lapka zrobilem partycje NTFS wrzucilem z plyty instalacyjnej windowsa foldery sources i boot i plik bootmgr tylko.
    Wtedy udalo sie sie bootowac, zainstalowalem windowsa.

    Co do odzyskania plikow interesowaly mnie tylko i wylacznie .doc .docx .jpg .pdf
    Wzialem do pracy sklonowalem dysk odzyskalem to co chcialem nic potrzebnego szczerze mowiac ale taki nawyk. Jesli chodzi o zdjecia to niestety mizerny wynik ale trudno wspomnienia zostaja.

    PS.
    Klucz nie musi i nie jest pod bateria...(OEM)
    Zrobilbym tak ptakosia gdyby nie to ze partycja C w koncu sie spieprzyla

    Pouczajaca lekcja

  8. #8
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymkraw Zobacz post
    Co do odzyskania plikow interesowaly mnie tylko i wylacznie .doc .docx .jpg .pdf
    Wzialem do pracy sklonowalem dysk odzyskalem to co chcialem nic potrzebnego szczerze mowiac ale taki nawyk. Jesli chodzi o zdjecia to niestety mizerny wynik ale trudno wspomnienia zostaja.
    .doc, .docx, .jpg, .pdf i zdjęcia... brzmi jak robota dla photorec (w pakiecie z testdiskiem - ostatnio nawet gui dodali)
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  9. #9

    Domyślnie

    też robiłem kopie od kumpla i działała

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj