Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: windows 2003 serwer + wsus 3.0

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie windows 2003 serwer + wsus 3.0

witam. mam problem z poprawnym dzialaniem tej uslugi.
    serwer 2003std z dhcp, dns, ad.
    klient xp sp3 podlaczony do domeny.

wsus widzi xp oraz aktualizacje dla stacji jednak stacja ich nie pobiera. uruchamiajac windows update na xp, po mimo wskazania w szablonach administracyjnych lokalizacji intranetowej windows update serwera wraz z portem przegladarka odwoluje sie do strony microsoftu. gdzie moglem popelnic blad?

Domyślnie

A przypadkiem WSUS nie powinien wypchnac sam w ramach AD aktualizacji i ich zainstalowac? Z tego co pamietam to admin AD podaje ktore aktualizacje maja wyjsc do stacji w domenie (wybierane na poziomie maszn albo OU), BITS robi transfer w tle z lokalnego serwera i AD rozpoczyna instalacje zdalnie.

Cos tak mi swita w pamieci ale bardzo dawno nic z AD nie dzialalem.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    A przypadkiem WSUS nie powinien wypchnac sam w ramach AD aktualizacji i ich zainstalowac? Z tego co pamietam to admin AD podaje ktore aktualizacje maja wyjsc do stacji w domenie (wybierane na poziomie maszn albo OU), BITS robi transfer w tle z lokalnego serwera i AD rozpoczyna instalacje zdalnie.

Cos tak mi swita w pamieci ale bardzo dawno nic z AD nie dzialalem.
    masz racje, myslalem ze skoro wyznaczylem mu serwer to takze polaczenie reczne ze stacji do WU bedzie mnie tam kierowac.

Domyślnie

Nie nie... WSUS jest (powinien byc) pedzony z poziomu AD, samodzielnie user nadal moze odpalic aktualizacje - jesli ma uprawnienia.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Nie nie... WSUS jest (powinien byc) pedzony z poziomu AD, samodzielnie user nadal moze odpalic aktualizacje - jesli ma uprawnienia.
    chodzilo mi o to ze gdy sprawdzam aktualizacje na stacji przez windows update (ikona z menu start) to otwiera sie ie i kieruje mnie do strony ms. myslalem ze po wyedutowaniu szablonu adres serwera aktualizacji jest zmieniony globalnie.

maciek jest offline IT

Domyślnie

WSUS może działać na grupie roboczej, to tak gwoli wyjaśnienia dla TQM

Ale skoro piszesz, że końcówka XP SP3 jest w domenie to i WSUS musi w niej być. Tj.:
    1 komputer = AD DC
    1 komputer = server z WSUS (chociaż może być ten sam co powyżej)
    1 komputer = końcówka

WSUS musi być zarejestrowany w AD. XP nadal nie pobiera aktualizacji z wew. serwera, ale pobiera od M$? Sprawdź czy XP pobierze dowolne GPO z AD, jeśli tak to nadaj GPO które wymusi korzystanie z Windows Update przez WSUS, jeśli przez GPO nie idzie to coś masz nie tak z AD.
    Pozdrawiam

Zasady Postowania