Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Windows 7 - ftp nie wykonuje poleceń - Filezilla działa

  1. #1

    Domyślnie Windows 7 - ftp nie wykonuje poleceń - Filezilla działa

    Witam

    Czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie, czy windowsowy FTP mu działa ? U mnie ciągle takie okno jak widać w załączniku.

    ftp.jpg

    Próbowałem zmienić tryb na BINARY , oba ascii i binary tak samo.
    komenda ls też nie działa

    próbowałem wysłać testowy plik - to samo.

    Pomyslałbym że to wina routera (przekierowałem porty) albo windowsowego firewalla (wyłączony) gdyby nie to, że Filezilla działa znakomicie. Od czytania katalogów, do wysyłania plików...

    Teraz mam takie pytanie : Czy mógłby ktoś u siebie na Windowsie 7 przetestować te ftp ? Tzn czy może czytać katalogi itp, bo przez zalogowanie przechodzę bez trudu. Dopiero potem ciągle ten komunikat...

    Uruchamiałem cmd jako administrator ale odpalenie ftp w tym oknie chyba nie daje mu takich praw. Potem Odpalałem ftp jako administrator . Nie pomogło.

    PS: Proszę nie pytać tylko czemu męczę się z tym ftp skoro Filezilla działa Bo tak
    Załączone miniaturki

  2. #2

    Domyślnie

    cos cie ewidentnie blokuje. sklada sie tak ze akurat mam 7 na sluzbowym wiec sprawdze i dam znac.

  3. #3

    Domyślnie

    Sprawdziłem ftp na latopie brata. Windows 7 , jest podłączony do tego samego routera co komputer powyżej.
    Ftp działa bezproblemowo
    W takim razie jest to chyba wina systemu, poszperam w nim trochę.

    EDIT:

    Laptop za routerem , windowsowy firewall wylaczony , ESET zainstalowany. System WINDOWS 7 32 BIT -- FTP działa bez zarzutu

    Mój komputer za routerem , windowsowy firewall wyłączony , System WINDOWS 64 BIT --- FTP zacina się na "150 Opening ASCII mode data connection"

    Czy to wina 64 bitowego systemu ?
    Ostatnio edytowane przez mistrzu93 : 09-03-2012 - 14:51

  4. #4

    Domyślnie

    u mnie dziala. sprawdz co dzieje sie z portami u ciebie. mozesz tez zmienic tryb bo u mnie nie ma nic na temat ascii. ja mam 150 opening data channel for file transfer.
    tez win7 64bit HP.

  5. #5

    Domyślnie

    Problem rozwiązany !

    Na systemie miałem zainstalowanego Firewalla Comodo , ale nie odpalałem go ze startem systemu , tylko ręcznie. Celowo nie odpalałem go podczas testów i to chyba był mój błąd.

    Teraz odpaliłem go , ku mojemu zaskoczeniu odkryłem dziwne połączenia wychodzące - prawdopodobnie jakiś wirus bo nie mam antywira aktualnie, zainstaluje pod najbliższym formacie. Może ten wirus blokował ftp ? Wątpie , ale może.

    Po odpaleniu ftp wyskoczyło okienko z zapytaniem czy pozwolić ftp połączyć się z serwerem. Oczywiście pozwoliłem, zalogowałem się, wstukałem "dir" i znów to samo. Program nie reaguje, wyskoczył jakiś błąd ale nie pamiętam jaki. Znów odpaliłem dir - i zadziałało ! Od teraz działa jak marzenie. Prawdopodobnie firewall blokował mi ftp i gdybym go odinstalowal to działało, oczywiście włączenie Comodo i pozwolenie na połączenie załatwiło sprawę.

    Dzięki za pomoc ocb!

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj