Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: problem z hasłem do rutera Asus WL520gc

  1. #1

    Unhappy problem z hasłem do rutera Asus WL520gc

    Witam serdecznie wszystkich.
    Pokrótce opiszę mój problem. Od kilku miesięcy korzystam z darmowej sieci bezprzewodowej, którą ktoś udostępnił bez żadnych zabezpieczeń - napisałem "ktoś" ponieważ całkowicie nie znam położenia routera ani jego właściciela. Jedyną rzeczą jaką udało mi się ustalić po adresie IP to to, że dostawcą internetu jest kablówka "Multimedia". Przejdę może bardziej do sedna - router (tj. w/w Asus WL520gc) od czasu do czasu potrafił się zawiesić i na początku mojej "przygody" z darmowym internetem nie miałem nawet i po kilka dni dostępu do internetu, jak wiadomo w dość częstych przypadkach wystarczyło tylko jego zresetowanie aby na nowo "złapał net". W późniejszym etapie oczywiście dowiedziałem się od znajomego, iż można to robić zdalnie, tj. logując się na stronę routera i wpisując hasło i login (dla tego jak i pewnie wielu innych routerów to admin/admin) i z panelu routera robić samemu reset. Tak też czyniłem gdy pojawiały się problemy z netem, wszystko działało zawsze elegancko, ja i prawdopodobnie inni użytkownicy tejże darmowej sieci byli na pewno zadowoleni
    Niestety do niedawna - prawdopodobnie właściciel lub któryś z użytkowników (w co wątpię) zmienił hasło, ponieważ teraz hasło "admin" nie działa... co za tym idzie nie mogę już logować się do panelu administracyjnego i robić resetów w razie "zawieszki" co trochę mnie denerwuje, mimo iż nadal mam pełny dostęp do internetu. Użyłem programiku RouterPassView ale niestety nie pokazuje on obecnego hasła ponieważ są puste pola, ze wcześniejszego pliku konfiguracyjnego tegoż routera odczytuje mi jedynie stare hasło "admin" które już niestety nie działa...
    Czy jest jakaś inna metoda by "wyciągnąć" obecne hasło lub zresetować router zdalnie przez http w razie problemów z dostępem do internetu?
    Gdyby mogło to coś pomóc - mój system to Win 7 Pro 64bit, karta wifi USB TP-Link TN-WL722N.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    odpal backtracka z dvd i w konsoli wpisz
    hydra (ip routera) -L lista.txt -P lista.txt -t 1 -e ns -f http-get /index.asp

    lista.txt - podstaw ścieżke do słownika
    możesz spróbować zamiast -L,-l admin

    żeby przyspieszyć przestaw karte na kanał AP

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał goat Zobacz post
    odpal backtracka z dvd i w konsoli wpisz
    hydra (ip routera) -L lista.txt -P lista.txt -t 1 -e ns -f http-get /index.asp

    lista.txt - podstaw ścieżke do słownika
    możesz spróbować zamiast -L,-l admin

    żeby przyspieszyć przestaw karte na kanał AP
    eeh kurde a nie byłoby jakiejś metody pod win 7 ewentualnie XP? i ten "słownik" mnie przeraża :/ backtracka 5 ściągnąłem "po kilku dniach" ~~ i wypaliłem na dvd,ostatnimi czasy wbija dość często jakiś oszołom chyba tylko w celu zasysania torrentów czy czegoś innego i ping wiruje mi nawet do 3k, nie idzie stron przeglądać, przydałby się block po macu dla takiego pacjenta na kilka dni... szukałem z "googlami" ale wszędzie zazwyczaj polecają tylko linuxa, wiem że to najlepsze rozwiązanie ale te wszystkie polecenia itd łamią mi palce zamiast tego hasła
    pozdrawiam serdecznie

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    jak ktos nie wlaczyl chociazby wep to watpliwe jest ze haslo zmienil chociaz roznie moze byc. Sprobuj admin/puste, puste/admin, admin/password, admin/nazwa_sieci (tak, spotkalem juz sie z takim czyms i to w znanym krakowskim hotelu ). I zalatw sobie legalny net, bo rozumiem awaryjnie podpiac sie do sasiada ale pijawkowac nie dosc ze jest nieladnie to i niezgodnie z prawem.
    Cytat Napisał Robson Zobacz post
    przydałby się block po macu dla takiego pacjenta na kilka dni...)
    hehe bardzo odwazne stwierdzenie jak na kogos w towjej sytuacji powodzenia
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 01-13-2012 - 13:48
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj