Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Zmiana MAC w win XP działa w WIN 7 nie ?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Zmiana MAC w win XP działa w WIN 7 nie ?

    Witam

    Sprawa wygląda następująco:
    Mam adres MAC użytkownika pewnej sieci (Kismet rządzi).Sieć jest tylko zablokowane przez filtrację adresów MAC.
    Podpisałem swoją kartę sięciową tym adresem na systemie WIN 7. Jednak nie mogę się połączyć z siecią. Wyskakuje błąd.
    Dla sprawdzenia wykonałem tą samą operację na laptopie z win XP i podpisałem tym samym adresem swoją kartę. I odziwo internet chodzi bardzo dobrze. Podłączyłem się bez problemów.

    Jakieś sugestie dlaczego w win 7 nie działa a na xp bez problemu

  2. #2

    Domyślnie

    Ja używałem MAC Adress Changer for Win XP/2003 który działał mi w Win 7 ale tylko gdy:

    1- masz odpowiedni sterownik do karty który umożliwi zmianę adresu MAC (w moim przypadku gdy Win 7 zainstalował standardowe stery program do zmiany nie potrafił zmienić MACa, wiec użyłem sterowników z Wild Packets odpowiednich do mojej karty http://www.wildpackets.com/support/downloads/drivers i poszło jak po wazelinie)

    2- program do zmiany adresu MAC zawsze uruchamiaj z uprawnieniami administratora.

    P.S. W 64bitowej wersji Win 7 mogą być problemy, dlatego przesiadłem się na 32bit wersje i mam niestety o 1 GB RAMu mniej, ale coś za coś, nie można mieć wszystkiego

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko problem jest w tym, że Adres MAC karty się zmienia, ale pomimo to nie che się połączyć z daną siecią. Też korzystam z Mac Address Changera.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ... a sprawdzales po zmianie adresu MAC co tak na prawde idzie w swiat? Mozliwe ze windows pokazuje zmieniony MAC a karta i tak wysyla swoj stary - do tego wlasnie przydaje sie zewnetrzna weryfikacja a nie patrzenie na to co mowi windows.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    WItam ponownie.
    Miałeś rację. Program informował mnie o zmianie adresu MAC, ale karta dalej miała swój stary oryginalny ( sprawdziłem urządzenia połączone do routera).
    Co ciekawe. po wpisaniu komendy ipconfig dostaje informację, że MAC jest oryginalny, w rejestrze natomiast adres MAC jest zupełnie inny.

    Znajdzie ktoś na to jakiś sposób. Jak skutecznie zmienić MAC w win7 dodam że karta to Intel PRO/Wireless 3945ABG.

Podobne wątki

  1. win+d
    By esp666 in forum Linux
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 03-12-2009, 19:15
  2. Cos nie tak ze zmiana MAC
    By gkrz in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 04-28-2008, 16:14
  3. Haslo do Win 2000
    By skie in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 01-07-2008, 07:04
  4. obcojęzyczny win
    By 31337 in forum Windows
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 06-12-2007, 17:38
  5. szyfrowanie EFS w WIn XP
    By leszekl1 in forum Kryptografia
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 08-25-2006, 13:25

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj