Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Problem z RTL8187b - Pomocy!

Domyślnie Problem z RTL8187b - Pomocy!

Witam Wszystkich

Mam na imię Damian i to jest mój pierwszy post na tym forum. Piszę ponieważ mam pewien zasadniczy problem z którym nie mogę sobie sam poradzić. A mianowicie od niedawna zacząłem się interesować krakowaniem sieci wi-fi. (wcześniej posiadałem kartę pod PCI (D-link DWL-G520) na chipie Atherosa i takie programy jak airodump bez problemowo go obsługiwały) ale od czasu jak zmieniłem komputer, ów karta przestała działać (podejrzewam konflikt sprzętowy ponieważ nowa płyta główna ma zintegrowaną kartę LAN również na chipie Atherosa). Przez dłuższy czas wzmagałem się z tym bez skutku. Postanowiłem więc kupić nowy sprzęt Wireless. mój błąd jednak polegał na tym iż nie zorientowałem się dobrze w temacie i pochopnie kupiłem sprzęt z którym mam same problemy, a największy z nową kartą sieciową tzn. (Palm USB WLAN Adapter) opartą na chipsecie Realteka (RTL8187b + RTL8225).

Ciekaw jestem, czy istnieje jakiś inny sensowny program który jest w stanie zastąpić airdumpa oraz aircracka, a obsługiwałby moją nową kartę sieciową?. a może to jest kwesta sterowników?.

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

Domyślnie

Na wszystko to odpowiedz masz tutaj http://www.aircrack-ng.org/doku.php?...ers&s=hardware

Lista sprzetu obslugiwanego przez aircrack'a... jesli jest poza lista moze nie dzialac.

Realtek RTL8187L Chipset Comments

Cards containing the Realtek RTL8187L chipset work quite well and is recommended. The driver patch for this chipset has been continuously improved and quite good at this point in time. The Alfa AWUS036H is a very popular card for use with the aircrack-ng suite.
    Dodatkowo... bo masz model B

RTL8187B/RTL8197 Windows:NO Linux: WIP Aireplay: WIP (compat-wireless required)
    Proponuje najpierw zobaczyc ktora karta jest ktora i jak sie wykrywa. Jak masz karte z D-Link'a i dzialala to teraz pewnie wykrywa sie gdzies indziej nie jako ath0 (pewnie ath0 bedzie ta z plyty) ale jako ath1...

dmesg + iwlist/iwconfig to Twoi przyjaciele...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Niestety od czasu jak zmieniłem kompa - nie mogłem zainstalować tej karty na chipie Atherosa,(podczas instalacji wykładał mi sie OS - u mojego kolegi który ma taką samą płytę główną było podobnie, a mówię tu o ASUSIE "P5Q". Z kolei na innych komputerach nie było z tym problemu. Uznałem więc że powyższa karta już nie zda mi się na nic i ją sprzedałem.

W poprzednim poście zapomniałem dodać że jestem totalnym nowicjuszem który nie za dobrze zna angielski i ponadto potrafi obsługiwać jedynie Windows XP. Z Linuxem nie miałem nigdy do czynienia, choć wiem że z pewnością ten system jest bardziej wskazany do Wardrivingu.
    A co do karty którą aktualnie posiadam, to jest pod USB i w specyfikacjach jest napisane że pracuje na chipach (RTL8187b + RTL8225) Aczkolwiek wykrywa mi tylko 1 tzn. RTL8187b. - w tabeli AiroDumpa jest napisane z kolei że Winda nie obsługuje tego chipa, natomiast w rubryce "LINUX" widnieje coś takiego -> "WIP" (niestety nie wiem co to znaczy?)

Poniżej jest link z dokładniejszym opisem karty w którą się niedawno zaopatrzyłem
    :
    http://allegro.pl/item430244981_palm...dbm_500mw.html

Jeszcze raz proszę o jakąś rade ( o jakiś program lub sterownik) na którym bym mógł robić to co oferowała mi karta D-Linka DWL-G520.

Mam nadzieje że nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto i da rade coś jeszcze z tym zrobić.
    Z Góry dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez pablo12000 : 09-03-2008 - 11:46

Domyślnie

Ta karta jest obslugiwana lata az milo ja mam alfe 500mw na rtl8187 pomoge prosze na pw