Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Problem z włączniem backtrack3 na benq p52

  1. #1

    Domyślnie Problem z włączniem backtrack3 na benq p52

    Konfiguracja mojego Benq P52:
    Procesor: Turion X2 TL-50; 1,6 ghz 64 bitowy dwujajowy
    Karta graficzna: ATI Mobility Radeon X1600 (256 MB pamięci wbudowanej, 256 MB zapożycza z systemu)
    Dźwięk: Realtek ALC262 @ ATI SB450 - High Definition Audio Controller
    Pamięć: 2GB DDR2 667 MHz SO-DIMM (w jednej kości)
    Komunikacja: Atheros 5006EG WiFi 802.11a/b/g
    Realtek RTL8111B Ethernet 10/100/1000 Mb/s
    Foxconn,AGERE :T60M893.09 Fax-modem 56 kb/s V90
    Dysk twardy: Hitachi 100GB 5400RPM

    Mam pytanie dotyczące działania systemu BackTracka3 na pendrive.
    Kiedy próbuje włączyć wyżej wymieniony system zwiesza się on podczas ładowania. Niezależnie jaką opcje uruchamiania wybiorę zwiesza się on w momencie kiedy jest wypisana taka komenda:

    * looking for data directory (na dole fotka ekranu)

    Zwiesz się na amen, czekałem 20 min i nic dalej wisiał. Myślałem że może coś jest nie tak z tym systemem na pendrive więc zassałem z sieci livecd tego samego systemu, no i znowu klops zwiesza się w tym samym momencie. Odpaliłem BT3 na starym kompie no i tam działa bez problemów.

    Moje pytanie brzmi: dlaczego tak się dzieje, i czy jest jakiś sposób włączenia BT3 na moim lapku(w wersji live)?
    Dodam tylko że nie za dobrze znam się na linuxsie, więc proszę o w miarę proste odpowiedzi i wyrozumiałość, a i jeszcze jedno jeżeli nie masz zamiaru pomóc w rozwiązaniu problemu, to daruj sobie i nic nie pisz!!!!

    Z góry dzięki za odp.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Proponuje sprawdzic czy BT2 sie odpali normalnie - miedzy BT2 i BT3 sa znaczne roznice... albo sprawdz jakies inne LiveCD i wtedy bedziesz wiedzial cos wiecej. Na razie to o co prosisz to wrozenie z fusow.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    opcje no hard drive tez próbowałeś?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cwenu Zobacz post
    opcje no hard drive tez próbowałeś?
    Tak, na samym początku ale i tak lipa. Właśnie ściągam BT2 ale niestety z torentów i jest lipa z sidami, nie znalazłem nigdzie indziej . Co do innych liveCD to bez problemów odpala Ubuntu, Slax, Mandriva, WarLinux, do tej pory BT3 jest jedynym linuxem z którym mam problemy

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zobacz russix'a - www.russix.com
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Russix odpalił, działa ale nie widzi mojej kart . Czy russix będzie działał z moją kartą (Atheros AR5006EG, wcześniej nie ma AR, gdzieś mi uciekło w czasie pisania, nie wiem czy ma znaczenie ten przedrostek ale wolałem napisać )? Nie mam wejścia PCMCIA, więc nie mam za bardzo wyboru. Jeśli jest jakiś sposób żeby odpalić moją kartę to napisz mi to, tylko tak łopatologicznie
    Dzięki za zainteresowanie problemem TQM.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Russix rozwija sie ale karta ktora masz to jeden z nowszych modeli ktory robi czasami problemy, tzn testowalismy z autorami distro i po uruchomieniu poprawnie tej karty gdy mozna bylo wstrzykiwac pakiety zaczely sie inne jaja co uczynilo system bezuzytecznym (tzn mozesz zlamac siec ale nigdzie sie nie podlaczysz bo wszystko sie blokuje). Na razie czekamy na wiecej info i moze jakies nowe moduly do obslugi karty.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie Nareszcie

    BT3 działa !!! Problem polegał na tym że było włączone acpi, po wyłączeniu załadował się bez problemu. Mam jeszcze pre pytań. Na jakiej zasadzie dział SpoonWEP, pytam dlatego że bez problemu wyłapuje pakiety i łamie wepa, a moja karta nie posiada trybu monitoringu? Kiedy próbuje włączyć airodumpa pokazuje że "jest błąd, karta nie morze pracować w trybie monitoringu". I tu nasuwa się kolejne pytanie, z tego co wiem to SpoonWEP nie łamie zabezpieczeń
    WPA. Więc w jaki sposób mogę złamać WPA, jeśli nie działa mi tryb monitoringu?

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Najpierw poczytaj jak jest zbudowane WPA i jak dziala to bedziesz wiedzial nieco wiecej o jego lamaniu...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    mam ta sama karte i bootowanie z usb odbywa sie bez problemu(pomjjajac to, ze w iksach moge uruchomic bt tylko w jednym z dostepnych trybow, ze wzgledu-chyba-na mala ilosc video ramu-), mam acer aspire one z najnowszym bt3usb. Sprzet mam dopiero od kilku dni i nie zdazylem jeszcze dobrac sie do zadnej sieci, ale na dniach pogrzebie cos niecos i podziele sie wrazeniami
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 09-06-2008 - 19:42
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. backtrack3 jakie programy doinstalowac?
    By monter in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 03-04-2008, 20:59

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj