Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 25

Temat: wardriving na palmtopie?

  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Postów
    271

    Domyślnie wardriving na palmtopie?

    troche juz sie w to bawilem (w domu), ale bez rezultatow, brak sieci w mojej okolicy lub wina winzgrozy.

    Niedlugo bede mial troche kasy i mysle zeby kupis sobie jakiegos laptopa (4-5k).
    Ale troche boje sie z tym wyjsc na ulice i isc tak

    Czy uzadzenie typu palmtop/komorka nadaje sie do pracy w terenie? Chodzi o to by bylo male, i mozna wrzucic linuxa.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Uzywam O2 XDA Orion (rebranding HTC P3300) i dziala doskonale. Windows Mobile 6 i WiFiFoFum radza sobie doskonale. Telefon ma wbudowane wifi b/g i GPS z ktorego WiFiFoFum potrafi korzystac.

    Wlasnie jezdze po kraju (urlop w Polsce) i mam na desce rozdzielczej z zasilaniem z samochodu i zbieram sobie sieci co jest gdzie... taki wardriving dla zabawy ale sporo ciekawych rzeczy mozna zauwazyc... W ciagu ostatniego tygodnia 1755 sieci wraz z odczytem GPS.


    Co do tego jaki telefon - niestety takie rozwiazanie jak ja teraz uzywam to tez nie jest tanie - telefon ponad 1000zl i czasami dostaje zadyszki. Mam tez laptopa z zestawem juz 5 roznych kart i kompletem anten oraz pelne okablowanie w samochodzie itd ale telefon jest wygodniejszy bo mniejszy i poreczniejszy.

    P.S.
    Zrzut ekranu powyzej to fragment listy sieci wifi w Czestochowie wczoraj wieczorem
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Postów
    271

    Domyślnie

    oo fajnie
    jak ten telefon kosztuje 1000 zl, to lepiej niz notebook. A jak z bateria?
    Ze 2-3 godzinki bede mogl pobyc w terenie? Czy bede musial wlec akumulator w plecaku

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Widze gdzies umknal mi temat - z GPSem okolo 4h wytrzymuje po roku uzytkowania wiec nie ma tragedii. Generalnie w UK lipa z sygnalem pomimo tego ze mam przekaznik 300m od domu i kilka dookola biura... bateria trzyma max 2-2.5 dnia gdy w Polsce na wsi nawet bateria trzyma 5-6 dni bez problemow...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Austria-Slowacja-Polska
    Postów
    27

    Domyślnie

    I to jest piekny temat. Pytanie zasadnicze brzmi: czy jest jakis palmtop z wejsciem na PCMCIA jeszcze produkowany? Jesli nie, to czy znacie wogole jakis? W Bratyslavie raz widzialem u kanarow taki sprzet. Mieli na PCMCIA dokoptowany wlasnie czytnik kart manetycznych (jako ze w takiej formie maja tu bilety miesieczne-co dla mnie ogolnie nowoscia bylo). Swego czasu szukalem po necie, ale nie znalazlem. Nie przyczailem jaki to model byl, a wyraz twarzy kontrolera raczej nie zachecal do zadawania pytan
    Ostatnio edytowane przez bryno : 03-11-2008 - 02:42
    brynowczyc(at)wp(dot)pl

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie wiem po co palmtop z wejsciem na PCMCIA skoro takie urzadzenia przychodza z karta WiFi wbudowana, calkiem znosna antena i bardzo czesto GPS'em na pokladzie a calosc dziala zaraz po wlaczeniu programu bez zadnych sztuczek i kombinowania?

    Jesli chce miec wiecej zabawy to Nokia 770 lub podobne - na tym smiga Linux
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Austria-Slowacja-Polska
    Postów
    27

    Domyślnie

    Nigdy nie mialem palmptopa (z wifi), i nie wiem jakie to ma zasiegi na tych wbudowanych antenkach. No ale pcmcia oczywiscie po to aby podlaczyc karte wifi z wyjsciem na antene zewnetrzna, no a po coz by innego
    brynowczyc(at)wp(dot)pl

  8. #8

    Talking

    Jest artykuł o ultra mobilnych pc w CHIPie numer 03/08, chyba warezów nie popieracie więc nie podam ale łatwo znaleść.
    Podają tam dwa przykładny
    HP Jordana 720/728 i NEC MobilePro 900c, oba mają wejśćie na karty pcmcia, całe przedwsięzięcie ma kosztować do 800zł zależy co i zaile dokupisz.
    Chociaż nie wiem czy nie lepiej kupić jakiś nowszy telefony z wifi juz...
    np. gsmarena lista raczej wszystkich
    Tyle że myśle na Windzie się da wiecej zdziałać niż na ograniczonym Symbianie...

    A chyba jeden temat w którym mogłem coś mądrego powiedzieć LOL

  9. #9
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Austria-Slowacja-Polska
    Postów
    27

    Domyślnie

    Zgadza sie, Jornada i Nec maja pcmcia. Jednak to tzw Hanheld PC. Mowiac inaczec takie malutkie laptopiki do ręki a ja bym chcial palmptopika. Jeszcze mniejszego a z jeszcze wiekszym zasiegiem.

    p.s. TQM -np. u mojej babci na wiosce jest radiowy net jakies 2 km dalej za 10 hektararmi pola (hihi). Wyobraz sobie, nie byloby fajnie nie musiec targac laptopa tylko po to, zeby sobie poczte sprawdzic powiedzmy? Wyciagam z kieszeni palmptop, podlaczam wczesniej przywieziona i zainstalowana antenke, wkrecam do pcmcia i jazda!
    brynowczyc(at)wp(dot)pl

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dobrze to ujales, podlaczasz antene do laptopa a nie do palmtopa. Cala sztuka z wardrivingiem bo o tym mowimy w tym watku to miec dosc realna antene a nie jakas super hiper wypasiona o wielkiej czulosci. Robiac mapy robi sie je po to aby bylo wiadomo dokad dociera sygnal w 'normalnych' warunkach. Jesli chcesz atakowac sie to oczywiscie robi sie takie rzeczy na natenach kierunkowych.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wardriving w Łodzi
    By Wireless Night in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 09-02-2010, 11:33
  2. wardriving - lekarstwo na anonimowość?
    By eMCe in forum Anonimowość w sieci
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 06-21-2007, 16:06
  3. wardriving - pytanie
    By 31337 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 04-05-2007, 19:55

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj