Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Kontrola ruchu na routerze

  1. #1

    Domyślnie Kontrola ruchu na routerze

    Witam.
    Chciałbym zobaczyć, z jakimi adresami łączy się mój telewizor, bo ostatnio zauważyłem, że o 2 czy 3 w nocy przesyłał masę pakietów, chociaż był w trybie uśpienia. Wiem że mógł się aktualizować, przesyłać dane statystyczne, czy co tam jeszcze mógł robić. Nie tego dotyczy pytanie.
    Jakim programem najłatwiej jest to sprawdzić? Na routerze TP-Link mam firmware które w pokazuje tylko ilość przesyłanych pakietów. Na OpenWRT Wiki jest informacja, że z moim modelem kompatybilna jest stara wersja 12.09 beta, jest sens instalować?

    Edit: Muszę robić fakeap na komputerze, czy jest możliwość żeby przechwycić ruch z routera, np po kablu?
    Wireshark: Invalid capture filter "wlan.addr==tv mac" for interface wlan0! Filtr z wireshark.org. Jakie są filtry do łapania po MAC adresie?
    Edit2: Dobra, zbieram wszystko co lata Wiresharkiem. Teraz będę musiał parę dni logować wszystko non stop, licząc że tv znów raczy się z kimś połączyć?! To pewnie będą GB, pod jakim kątem i jak miałbym to potem przeszukiwać?
    Ostatnio edytowane przez albert.c : 04-13-2016 - 14:27

  2. Domyślnie

    a jaki masz router?

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj