Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: pomocy! jak zablokowac innych w sieci wifi

  1. #1

    Angry pomocy! jak zablokowac innych w sieci wifi

    Mam taki problem, mieszkam w pubie wszyscy uzywamy internetu ale jeden gosc jest po prostu niemozliwy sciaga całymi dniami przez co ja ani nikt inny nie zabardzo moze korzystac z neta. Co moge zrobic zeby go wyłaczyc sa jakies programy albo inne sposoby ? z gory dzieki. aha rozmowa z nim nie przynosi rezultatow.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mazury
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cała masa, metod ale na podstawie danych które nam podałeś to jedyna podpowiedź którą dostałeś. Kompletnie nic nie wiemy o twoim połączeniu. Jesteśmy informatykami a nie jasnowidzami.

    Jak przyjdziesz do mechanika i zapytasz co mogło się stać, że samochód mi nie działa? To dostaniesz odpowiedź "wszystko".
    "Trąba powietrzna moich zepsutych myśli, zrywa ci z karku kołnierz ortopedyczny"

  3. #3
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Ograniczyć gościa na routerku; musisz mieć dostęp do urządzenia albo gadać z ISP.

    aha rozmowa z nim nie przynosi rezultatow.
    Mydłem/z wodą go!
    Ostatnio edytowane przez markossx : 04-21-2014 - 20:34
    ***********
    * markossx *
    ***********

  4. #4

    Domyślnie

    Masz dostep do routera ? Jesli tak to na dzien dobry blokada po mac adresie. Jesli nie masz dostepu do routera to propanuje zastosowac aireplay-ng z opcją "0". A tu znajdziesz pomoc : aireplay-ng [Aircrack-ng]

  5. #5

    Domyślnie

    Jakis rage me is wlaczyl jak przeczytalem powyzszy post.
    Czlowiek nie wie, nie zna sposobow zeby go zwyczajnie odciac chocby zmienic WEP/WPA/WPA2 key na inny a Ty mu mowisz o Aircrack. Czlowiek pewnie uzywa winde pomijajac fakt ze pewnie nie wie co to jest MAC access pointa i Clienta jak go znalesc itp...
    Pozatym co mu da jak zrobi tak jak mowisz?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymkraw Zobacz post
    Jakis rage me is wlaczyl jak przeczytalem powyzszy post.
    Najpierw naucz się wysławiac po polsku - piszesz na polskim forum
    Cytat Napisał szymkraw Zobacz post
    Czlowiek nie wie, nie zna sposobow zeby go zwyczajnie odciac chocby zmienic WEP/WPA/WPA2 key na inny a Ty mu mowisz o Aircrack. Czlowiek pewnie uzywa winde pomijajac fakt ze pewnie nie wie co to jest MAC access pointa i Clienta jak go znalesc itp...
    A skad wiesz, ze ten "człowiek" jest włascicielem routera i posiada do niego dostep (zna hasło)? Skad wiesz ze ma mozliwosc zmiany hasła WPA (lub innego sposobu szyfrowania) ? Napisał tylko ze mieszka w PUB-ie i uzywa internetu, wiec o co Ci chodzi ?
    Cytat Napisał szymkraw Zobacz post
    Pozatym co mu da jak zrobi tak jak mowisz?
    Jak to co mu da ? Jesli nie ma mozliwosci administaracji routera to na czas kozystania z internetu moze skutecznie wyciac tego sciagajacego delikwenta. Nastepnym razem zanim zaczniesz komentowac i pisac bzdury - doucz sie
    Ostatnio edytowane przez jackkk : 05-02-2014 - 16:26

  7. #7

    Domyślnie

    Pomysl troszke(wiem to boli). Sposob o ktorym wspomniales raczej nie jest wykozystywany do odcinania czekokolwiek/kogokolwiek od AP. Raczej uzywa sie tego zeby przechwcic handshake i nie tylko. Uzywajac tej opcji czesto nawet mozesz zauwazyc cos dziwnego. Otoz kolego zazwyczaj klient podlaczy sie szybciej niz mozesz to zauwazyc no chyba z przechwicisz pelne pakiety i zauwazysz ze jednak klient wyslal reassociation packet zeby znow sie "podlaczyc".

    Wiec musialbym w kolko wysylac deauthentication packets zeby byc pewien ze delikwent jest stale odlaczany od sieci. Pozatym pomysl czy mozesz cos takiego robic i jednoczesnie byc podlaczony do AP

    Tak wiec przepraszam ze czasem uzyje jakiegos angielskiego wyrazu ale mi zwyczajnie tak latwiej
    Wiem musze sie jeszcze wielu rzeczy nauczyc i pewnie bede to robil do konca zycia pozdrawiam serdecznie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymkraw Zobacz post
    Pomysl troszke(wiem to boli).
    Ciebie napewno
    Cytat Napisał szymkraw Zobacz post
    Wiec musialbym w kolko wysylac deauthentication packets zeby byc pewien ze delikwent jest stale odlaczany od sieci.
    Zgadza sie, ale bez dostepu do rouera (bez znajomosci hasła) nie ma za bardzo innej opcji (chyba ze oprogramowanie AP jest podatne na ataki umozliwiajace pozyskanie hasła lub zalogowanie sie bez znajomosci hasła)
    Cytat Napisał szymkraw Zobacz post
    Pozatym pomysl czy mozesz cos takiego robic i jednoczesnie byc podlaczony do AP
    Dlaczego nie ? Oczywiście ze mozesz. Deautentyfikujesz tylko jednego klienta a pozostałych "nie dotykasz".

  9. #9

    Domyślnie

    Odbiegamy od tematu i chyba nie zalapales o co mi chodzilo (jak juz sie zrozumiesz to daj znac)
    Ale musze sie zapytac dajmy na to ze AP uzywa WEP i delikwent ze-spoofowal adres MAC czy Twoja metoda zadziala?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymkraw Zobacz post
    (jak juz sie zrozumiesz to daj znac)
    Wybacz, ale "się rozumiem" cały czas, natomiast TY najwyrazniej nie wiesz co piszesz
    Cytat Napisał szymkraw Zobacz post
    Ale musze sie zapytac dajmy na to ze AP uzywa WEP i delikwent ze-spoofowal adres MAC czy Twoja metoda zadziala?
    Co ma z tym wspólnego szyfrowanie WEP ? Deautentyfikacja jak najbardziej zadziała niezależnie od sposobu szyfrowania lub jego braku. Co do spoof-a mac-adresu - jesli ustawiona jest filtracja na AP to nic nie zrobisz bo wytniesz rowniez samego siebie. Tak czy inaczej na jednym mac-u dwoch uzytkownikow i tak nie bedzie działac rownoczesnie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj