Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Jaka karta i antena WIFI.

  1. #1

    Domyślnie Jaka karta i antena WIFI.

    Witam

    Potrzebuje karty oraz anteny do wardrivingu wszystko w celach edukacyjnych pod karta ma działać backtrack, mieszkam na górce więc nie wiem jaka karta będzie odpowiednia kierunkowa czy panelowa ? Chodziłem po swoim osiedlu i było kilka sieci w odległości ok 800m do 2-3km, używam laptopa wiec karta musi być pod usb z możliwościa podłaczenia anteny ,antena najlepiej ze stojakiem lub z możliwością przymocowania do ściany. Proszę o pomoc w wyborze na zakupy mam przeznaczone 250 zł.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie badz leniem - mowisz ze ma dzialac w BT5 - idz na ich wiki i zobacz liste kart. Dalej idziesz na allegro i sprawa jasna.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    No super odpowiedz po to jest forum aby doradzić, nie znam się która antena będzie dobra.
    Co powiecie na karte: ALFA AWUS036NH 2W Wireless N 802.11n
    lub
    1000mW USB WiFi Alfa Network AWUS036H AWUSO36H 1000 mw
    lub
    ALFA AWUS036NHA Atheros AR9271 Wireless N USB Adapter
    no i jaka antena na tym sie kompletnie nie znam
    Ostatnio edytowane przez klocu : 03-15-2013 - 02:35

  4. #4

    Domyślnie

    jak chcesz lamac domowe routery to antena nic ci nie da. nappisales od 800m do 2-3km. specyfikacja routerow domowych to zazwyczaj do 100m w terenie niezabudowanym.
    Ostatnio edytowane przez ocb : 03-15-2013 - 07:49

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Uzyteczny zasiego w budynku to 3 sciany lub 2 stropy - pozniej sygnal diabli biora.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    z mojego doswiadczenia w domach jednorodzinnych 2 stropy to jakies 50% szans. Albo bedzie dzialac albo nie bedzie dzialac

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli masz potezna podloge/sufit ze zbrojonego betonu to spokojnie licz 1 strop... i wtedy bedzie sie mniej wiecej zgadzalo. Prawda taka, ze nic nie zastapi przegladu sytuacji na miejscu aby zrobic mapy sygnalu. Ta regula przydaje sie jesli patrzysz na plan budynku (bardzo ogolny) i musisz mniej wiecej okreslic jak rozmiescic nadajniki i na ktorych kanalach aby sie nie nakladaly na siebie.

    Oczywiscie jest to tylko ogolny plan a jak wiemy zaden plan nie przetrwal jeszcze spotkania z rzeczywistoscia :-P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj