Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 19 z 19

Temat: Własny certyfikat SSL

  1. #11

    Domyślnie

    Jeśli potrzebujesz certyfikat do podpisywania maili - StartSSL - darmowe i jednocześnie zaufane certyfikaty.
    Ponadto certyfikaty przeznaczone do podpisywania poczty nie służą do szyfrowania treści, ale do potwierdzenia że osoba która jest właścicielem certyfikatu faktyczne wysłała tego maila. Nie działa to tak jak PGP, które służy do zaszyfrowania treści wiadomości


    Wydaje mi się, że nie tworzy się publicznych i prywatnych kluczy AES256 oraz DES3 gdyż są to algorytmy symetryczne(ten sam klucz do szyfrowania co do odszyfrowywania). To o czym mówisz nazywa się szyfrem asymetrycznym(klucz publiczny i prywatny) - przykład takiego algorytmu to RSA
    Ostatnio edytowane przez disa : 08-29-2013 - 09:44

  2. #12
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    4

    Domyślnie Certyfikaty poczty

    Witam,

    Jestem trochę zielony w temacie, mam więc prośbę o pomoc i w miarę szczegółowe wskazówki (najlepiej krok po kroku jak ktoś ma tyle cierpliwości) co i jak zrobić:

    1. Jak stworzyć bezpłatny certyfikat do podpisywania poczty w
    - Windows Live Mail 2011
    - MS Outlook 2010

    2. Jak stworzyć bezpłatny certyfikat do szyfrowania zawartości maila w
    - Windows Live Mail 2011
    - MS Outlook 2010

    Pozdrawiam i z góry dziekuję za wyrozumiałość i pomoc.

  3. #13

    Domyślnie

    Jeśli znasz język angielski to wygenerowanie certyfikatu S/MIME na stronie StartSSL.com nie powinno być dużym problemem(podpowiedzi są dość szczegółowo opisane).

    Następnie importujesz taki certyfikat do bazy certyfikatów w Twoim komputerze.

    Jeśli chcesz póżniej podpisać tą wiadomość tym certyfikatem:
    (Outlook)
    - "Nowy"
    - wstążka "Opcje"
    - "Wiecej opcji"
    - "Ustawienia zabezpieczeń"
    - "Szyfruj treść i załączniki wiadomośći" - zaznaczasz jeśli chcesz
    - "Dodaj podpis cyfrowy do wiadomości" - zaznaczasz
    - "Ustawienie zabezpieczeń" -> "Zmień ustawienia"
    - "Certyfikat podpisujący" -> wybierasz zaimportowany wcześniej certyfikat
    - "Ok"
    - "Ok"
    - "Zamknij"
    - "Wyślij"

  4. #14
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał disa Zobacz post
    Jeśli znasz język angielski to wygenerowanie certyfikatu S/MIME na stronie StartSSL.com nie powinno być dużym problemem(podpowiedzi są dość szczegółowo opisane).
    [....]
    Witam

    Dzięki za info, zaraz zabieram się za zabawę


    Jeszcze jedno, jak skasować usunąć niewłaściwy certyfikat z Windows Mail Live? (Przez niewiedzę wstawiłem tam certyfikat root'a, poszło jak to się mówi gładko bez zbędnych pytań, ale teraz za chiny ludowe nie wiem jak to uwalić stamtąd, bo po pierwsze i tak za pomocą niego nie mogę podpisywać listów, po drugie kodować, itd.)

    Dzięki i pozdrawiam serdecznie.

  5. #15

    Domyślnie

    Niestety nie mam dostępu do tego programu, ale sprawdz czy korzysta on z bazy certyfikatów windows-a czy ma swój własny magazyn.

    Poza tym, myślę że nie powinno to powodować problemów - po prostu dodasz drugi i powiesz programowi, że właśnie ten chcesz wykorzystać.

  6. #16
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam,

    1. Udało mi się stworzyć certyfikat do podpisywania poczty. Pytanie, czy jeżeli zakoduje maila, to osoba do której piszę musi mieć certyfikat wystawiony przez tego samego wydawcę?

    2. Interesuje mnie jeszcze jak i czym stworzyć certyfikat (jakiego to ma być rodzaju certyfikat) do przeglądarki Internetowej (np. Internet, Explorer, Maxthon): Opcje Internetowe-->Właściwości-->Zawartość-->Certyfikaty

    3. Stworzenie klucza i certyfikatu prywatnego i publicznego do kodowania plików, tak bym mógł zaszyfrować dowolny plik kluczem prywatnym i tylko ja mógłbym go odszyfrować, oraz druga opcja, zaszyfrować kluczem publicznym tak by inni mogli go odszyfrować posiadając mój klucz publiczny.

    Bawił się może ktoś tym i może mi napisać jak to zrobić?


    Pozdrawiam i dzięki serdeczne za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez unpublished : 09-19-2013 - 10:35

  7. #17

    Domyślnie

    Postępowałem zgodnie z instrukcja lecz mam bład:
    Ta strona określa poprzez HSTS (HTTP Strict Transport Security)
    Wystawca certyfikatu uczestnika komunikacji nie został rozpoznany. HTTP Strict Transport Security: true HTTP Public Key Pinning: false


    Czy wpis:
    Common Name (eg, YOUR name) []isa's Root Certificate to obowiązkowa nazwa?
    Bo wpisałem tutaj własną i nie wiem czy to może od tego ?

  8. #18
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Croatia
    Postów
    17

    Domyślnie Wasny certyfikat SSL

    Ja rowniez pobralem ten programik do podpisania Heloox2 i nie dziala. Wyskakuje komunikat: CERTFICATE FILE SIGNING FALIED.
    Na certyfikat z opda czekam juz tydzien i jest wielka cisza. Chyba nie dam rady hacknac mojej e66. :>

  9. #19

    Domyślnie

    Zachęcam do zapoznania się z artykułem na temat wprowadzenia certyfikatu SSL w firmie.

    Najważniejsza jego funkcja jest zapewnienie bezpiecznego przetwarzania danych pomiędzy użytkownikiem i serwerem.
    Jednocześnie podnosi prestiż strony i wpływa na zabezpieczenie podawanych informacji i ruchu w witrynie.

    https://www.virtline.com/certyfikat-...ch-na-stronie/

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj